BESOB’tan bankalara: Esnaftan haksız ücretler almayın

featured

BESOB Başkanı Mehmet Salih Kaplan bankaların kredi kart satışı ile ilgili yüksek komisyon ücreti ve blokeli satışlarda uygulanan uzun gün sayısının adil bir uygulama olmadığını açıkladı.

BESOB'tan bankalara: Esnaftan haksız ücretler almayın

BESOB Başkanı Kaplan, konuyla ilgili açıklamasında, daralan ekonomik koşullardan dolayı, piyasada satışlarının önemli bölümünü kredi kartı ile gerçekleşen bir dönemden geçtiklerini, bundan dolayı hemen hemen tüm sektörlerde Esnaf ve Sanatkarın POS cihazını kullanmak zorunda kaldığını belirtti.

BESOB Başkanı Kaplan, bunu fırsat bilen bankaların yüksek komisyon ücretleri ile blokeli işlemlerde uzun gün sayısı uygulaması ve hayali bir hizmet olan POS cihaz bakım onarım adı altında aldıkları adil olmayan ücretlerle adeta esnaf ve sanatkarı sömüren bir ücret politikasını uyguladıklarını dile getirdi.

BESOB Başkanı Kaplan, esnaf ve Sanatkarların çok zor şartlarda faaliyetlerini sürdürmeye çalıştıkları bu dönemde dahi hala ülkenin en büyük vergi dilimini ödeyen aynı zamanda önemli istihdam alanlarını oluşturarak Ülke ekonomisine katkı veren kesim olmasına rağmen, bu kadar destekten yoksun ve bu tür adil olmayan uygulamalara karşı yalnız bırakılarak , adeta kaderlerine terk edilerek sorunlarıyla baş başa bırakıldığını belirti.

BESOB Başkanı Kaplan, esnaf ve sanatkarların maruz kaldıkları bu haksız uygulamalara karşı yalnız bırakılmaması, bankalarca tahsil edilen POS bakım ücreti gibi aslı olmayan hayali ücretlerinde esnaf ve sanatkarların hesabına geri iade edilmesi gerektiğini açıkladı.

 

Yorumlar kapalı.Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!