Bismil Adliyesi’nde işkence iddiası

featured

 

Diyarbakır Barosu avukatı Demir “Bismil’de, adliye koridorunda, herkesin gözü önünde yüzde 72 engelli olan bir genci tuvalete sıkıştırıp darp ettiler” dedi.

Diyarbakır’daki Bismil Adliyesi’nde bir zanlının polislerce darp edildiği öne sürüldü.

vukat Müslüm Demir, 28 Mart’ta öğlen saatlerinde gerçekleşen olayı Twitter hesabından duyurdu: “Lice’de daha işkence vakası gündemde iken Bismil’de, adliye koridorunda, herkesin gözü önünde yüzde 72 engelli olan bir genci tuvalete sıkıştırıp darp ettiler. Engelli gencin ‘Abe vurma, abe vurma’ sesi tüm koridorlarda yankılandı. Tesadüfen oradan geçen avukatlar görüntü almak isterken biri tuvalet kapsını kapatıp görüntü almasını engelledi” diye paylaştı.

Avukat Emin Cengiz de “Olaya bizzat tanıklık ettim. Kolluk memurları adliye koridorunda cumhuriyet savcısının kapısının önünde şahsı yere yatırıp darp ettiler. Müdahale etmemiz üzerine polisler şahsı koridordan tuvalete götürüp darp etmeye devam ettiler” açıklamasını yaptı.

Cengiz, tutanağında olayın öğlen saatlerinde meydana geldiği yazarak kamera kayıtlarının incelenmesi ve Ş.D.’nin darp raporu için hastaneye sevk edilmesi talebinde bulundu.

Kaynak: MA

Yorumlar kapalı.Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!