‘Bizim siyasetimiz çamur atma siyaseti değildir!’

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Batman’da meydana gelen sel felaketi ardından HEDEP’li vekil ve başkanlar ile Vali Canalp arasındaki polemik sürüyor. Vali Canalp’ın açıklamaları sonrası bir açıklamada Eş Başkan Demir’den geldi.

Kentteki Kristal Park Tesislerinde basın ile bir araya gelen Batman Valisi Ekrem Canalp sel felaketine ilişkin DBP Eş Genel Başkanı Keskin Bayındır ve görevden uzaklaştırılan Belediye Eş Başkanı Mehmet Demir’e yönelik sert açıklamalarda bulunmuştu.

'Bizim siyasetimiz çamur atma siyaseti değildir!'

Konuya ilişkin bir açıklamada Mehmet Demir’den geldi. X (twitter) hesabı üzerinden açıklama yapan Demir, şe ifadelere yer verdi:

“Bizim siyasetimiz çamur atma siyaseti değil sizin bu kentte kurduğunuz, yolsuzluk, hırsızlık ve belediye kaynaklarını nasıl çarçur ettiğinizi teşhir etme siyaseti ve sorumluluğudur.

Selin birinci günü saat 11 den akşama kadar sel felaket bölgesindeydim. Seni hiç görmedim. Senin gibi şova dönüştürmemek için tek kare fotoğraf bile çekmedim. Senden daha fazla belediye personeli ile mesai iştiraki yaptım. Bölgedeki bütün belediye personelinden ve mahalledeki insanlardan öğrenebilirsin. Sel zedeler senden daha fazla benden yardım talep ediyorlardı. Senden daha fazla dertlerine çözüm getiriyordum. Ne yazık ki şehir dışında olduğumdan dolayı felaketin ilk anından itibaren orada olamadım. Gecikmeli olarak oraya intikal ettim. Ama gerek eş başkanım gerek parti yöneticilerimiz sabahtan itibaren sahadaydılar.

Selin birinci gününde vatandaş çaresiz yemeksiz ve barınaksız idiler. Genel Başkanlarımızın ve milletvekillerimizin geldikleri ve açıklama yaptıkları ikinci günde halen vatandaşın barınma sorunu, yemek sorunu, evlerdeki bir metreyi bulan çamurlar ve su ile dolu bodrum katları halen belediye tarafından temizlenmemişti. Vatandaşlar kendi imkânları ile temizliyordu. Var olan tabloya karşı Genel Başkanımızın açıklamaları meydana gelen sel felaketine yönelik sizin yetmez ve kifayetsiz müdahalesine karşı idi. Sonradan yaptıklarınız Genel Başkanımızın sizin gerçek yüzünüzü teşhir edilmesinden sonradır. Hem birinci gün hem de ikinci gün Genel Başkanlarımızla ve milletvekillerimizle karanlık basıncaya kadar felaket sahasındaydık. Bütün aileleri ziyaret ettik. Kendilerine yardımcı olmaya çalıştık. Vali olmuşsun, kayyum olmuşsun ama halen o kadar cahilsin ki Batman Belediye Başkanı olduğumu senin benim vekilim olduğunu bilmiyorsun. Eğer bilerek söylüyorsan insanların gözlerinin içine baka baka yüzün kızarmadan yalan söylüyorsun. Senin yalanlarınla ilgili artık tek söz kurma ihtiyacı duymuyorum.” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!