Bülent Arınç: “Muhafazakar Kürt kardeşlerimin yeşille işi olur da solla olmaz”

featured

Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yönelik taşlı saldırıya ilişkin “Taşlamak çok çirkin, şiddet dilinin muhatabı mağdur olur, milletimiz mağduru sever” açıklamasını yaptı.
Eski TBMM Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, AKP Manisa İl Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısında Erzurum’da İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun mitingine düzenlenen taşlı saldırıyla ilgili açıklamalarda bulundu.
“ŞİDDET DİLİ SİYASETTE OLMAMALI”
Gazete Duvar’dan Can Bursalı’nın haberine göre, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Erzurum’daki mitinginin taşlanmasına yönelik soruyu yanıtlayan Arınç, “Şiddet dili siyasetin içinde olmamalı. Bu sokağa da yansır. Adam dövmek, insan taşlamak çok çirkin. Kim yaparsa tam tersi bir sonuç alır. Bu şiddet diline muhatap olan mağdur olur. Milletimiz de mağduru sever.” dedi.
AHMET DAVUTOĞLU VE ALİ BABACAN’I ELEŞTİRDİ
Arınç, isim vermeden Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ı “Bakanlar Kurulu’ndan bir karar alınırdı ve ilgili bakanlıklar o kararı uygulardı. Bu kararları uygulayan bakanların ‘Ben yaptım’ demeleri yanlış. Bunu diyen arkadaşlarımın şahıslarına büyük saygım var ama hükumetin kararını kendi faaliyetleriymiş gibi bahsetmeleri doğru değildir. Ben yaptım diyen arkadaşlar şimdi yüzde 1’i bile bulamıyor. Ben kendilerine de söyledim, ‘Gövdeden ayrılmayın’ dedim.” sözleri ile eleştirdi.
“KILIÇDAROĞLU’NUN ERDOĞAN KADAR LİDERLİK GÖSTEREBİLECEĞİNİ SANMIYORUM”
“Bazı hatalar yapmış olabilir diye Cumhurbaşkanımıza sırt çevirmek doğru değil” diyen Arınç, Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında ise “Bizim liderimiz ve Cumhurbaşkanı adayımız kadar liderlik gösterebileceğini sanmıyorum. Çünkü resmi olarak 7 tane ortağı var. Her biri farklı görüşten.” ifadelerini kullandı.
“MUHAFAZAKAR KÜRT KARDEŞLERİMİN YEŞİLLE İŞİ OLUR DA SOLLA OLMAZ”
Arınç, Millet İttifakı’nın HDP, Cumhur İttifakı’nın Hüda Par’la işbirliği yaptığına ilişkin bir soruyu yanıtlarken de “Benim ağzıma biber sürüldü, sen çok televizyonlara çıkma” denildi ifadelerini kullandı ve “HDP şimdi Yeşil Sol diye bir partide seçime giriyor. Muhafazakar Kürt kardeşlerimin yeşille işi olur da solla olmaz. HDP’nin tamamının Yeşil Sol’da temsil edileceğini düşünmüyorum” dedi.

“HDP’yle, Yeşil Sol’la birlikte olanların Hüda Par’a diyecek hiçbir şeyleri olamaz” diyen eski TBMM Başkanı, “Cumhur İttifakı’na katılana kadar hiçbir şey yoktu. Sonra vay Hizbullahçılar dediler. 10 senedir var olan bir parti Hüda Par. Yalan söylüyorlar” ifadelerini de kullandı.

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!