CHP Diyarbakır Milletvekili Tanrıkulu’ndan kayyum düzenlemesine tepki

featured

CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, 8.Yargı Paketi’nde yer alan kayyumlara ilişkin düzenlemelerin hukuk devleti ilkesiyle bağdaşmadığını söyledi.

TBMM Genel Kurulunda görüşülecek olan 8.Yargı Paketi’nde kayyumlara ilişkin yer alan düzenlemelerin KHK ile oluşan geçici uygulamaları kalıcı hale getirdiğini savunan CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, “Muhtemel “Çökme ve yağmalama” operasyonlarına ilişkin uyarımızı paylaşıyorum” dedi.

CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulunda görüşülecek olan 8.Yargı Paketi’nde yer alan düzenlemelere ilişkin sosyal medya hesabından video paylaştı.

KHK ile getirilen düzenleme kalıcı hale getirilmek isteniyor

Tanrıkulu, TBMM Genel Kurulu’nda görüşülecek pakette kayyum atamalarına ilişkin yer alan düzenlemeler konusunda şu ifadeleri kullandı: “8.Yargı Paketinde maddeler içerisine gizlenen, soruşturma veya kovuşturma nedeniyle geçici olarak yönetimi kayyumlara bırakılacak kişilere, şirketlere, holdinglere atanacak kayyum yönetimlerine idari, cezai, hukuki cezasızlık getiren düzenleme; muhtemel hukuk dışı ‘yağma ve el koyma’ operasyonlarının habercisidir. 15 Temmuz Darbe Girişiminden sonra KHK ile getirilen geçici düzenlemenin kalıcı hale getirilmesi, hiçbir hukuk devleti ilkesiyle açıklanamaz. Muhtemel “Çökme ve yağmalama” operasyonlarına ilişkin uyarımızı buradan da paylaşıyorum.”

Yorumlar kapalı.Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!