‘CIA ajanı’ tartışması: Madem benim kodum var, MİT Başkanı’nın da kodu var

featured

Bülent Orakoğlu, hakkında soruşturma açılan CHP’li Tanrıkulu’nu CIA ajanı olmakla suçladı. Tanrıkulu, İbrahim Kalın’ı etiketleyerek Orakoğlu’na “Sıkıysa MİT Başkanı’na CIA desene” yanıtını verdi

Eski Emniyet İstihbarat Daire Başkanı ve Yeni Şafak yazarı Bülent Orakoğlu, Türk Silahlı Kuvvetleri’yle (TSK) ilgili sözleri sonrası hakkında soruşturma açılan CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nu CIA ajanı olmakla suçladı.

Orakoğlu yazısında “Silahlı hava araçlarından rahatsızlık duyan bir insanın bu ülkeye aidiyeti sorgulanır. Hangi güç odaklarının değirmenine su taşıdığı sorgulanır. CIA ajanı Sezgin Bey kimin kolu olduğunu bu tepkisiyle bir kez daha ortaya koymuş bulunuyor” dedi.

‘İbrahim Kalın’a havale ediyorum’

Tanrıkulu ise Orakoğlu’na sosyal medya hesabından yanıt verdi. “Bu utanmaz bir de eskiden Emniyet İsthbarat’ın başındaydı. Yalan söylediğini bal gibi biliyor ama utanmıyor” diyen Tanrıkulu tweetinde İbrahim Kalın’ı da etiketleyerek, “Bunu TR705 olarak yazıldığım listede TR326 olarak kodlanan şimdiki MİT Başkanı @ikalin1‘e havale ediyorum. Hadi sıkıysa ona da CIA ajanı de!” ifadelerini kullandı.

Orakoğlu, Kalın’ın bulunduğu listede Sezgin Tanrıkulu’nun da olduğunu öne sürdü.

Yorumlar kapalı.Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!