Davutoğlu: Bizi camilerde hesaba çekmeye çalışanlara biz hesap soracağız

featured

Yayımladığı video ile AK Parti’yi eleştiren Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, ‘Camilerde propaganda yaparak halkın üzerinde kurduğunuz bu yoksullaştırıcı zulüm düzenine rabbimizi alet etmeyin’ dedi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, AKP’ye yönelik “Bizi camilerde hesaba çekmeye çalışanlara biz hesap soracağız. Bu mudur İslam diyeceğiz?” ifadelerini kullandı.

Davutoğlu, sosyal medya üzerinden “Bu mudur İslam? Bu mudur adalet?” notu ile bir video yayımladı.

Yayımladığı videoda AKP’yi eleştiren Davutoğlu, şu ifadeleri kullandı:

“10 gün içinde Türk Lirası’nın değer kaybı yüzde 16. Bunun enflasyona etkisini görmek için ekonomist olmaya gerek yok. Tayyip Erdoğan gibi bir ekonomist bile bunu anlayabilir. Zaten gördünüz işte benzine, motorine, her yere zam geldi.

‘ZULÜM DÜZENİNE HAŞA DİNİMİZİ, RABBİMİZİ ALET ETMEYİN’

Ayet okuyarak, hadis okuyarak camilerde propaganda yaparak halkın üzerinde kurduğunuz bu yoksullaştırıcı zulüm düzenine haşa dinimizi, rabbimizi alet etmeyin. Talimatı Allah’tan alıyoruz diyorsunuz ama uygulamanızda siz talimatınızı sadece çıkarlarınızdan, sadece çıkar çevrelerinden alıyorsunuz. Zengin ettikleriniz kimlerse itaat ettikleriniz de onlardır. Ondan sonra yavaş yavaş alışıyor, her şeyi meşru görmeye başlıyorsunuz.

‘BU MUDUR İSLAM DİYECEĞİZ?’

Her şeyi meşru gören bir yolsuzluk düzeni kuruldu. Biz anlatamadık şimdi anlatacağız, anlatmak zorundayız. Kur Korumalı Mevduatta 200 milyar Türk Lirası’nın Hazine’den hortumlanmasına nasıl ses çıkarmaz ve bu faizin daniskasıdır demezseniz siz? Arkadaşlar sesimizi yükselteceğiz. Bizi camilerde hesaba çekmeye çalışanlara biz hesap soracağız. Bu mudur İslam diyeceğiz? Bu mudur adalet diyeceğiz. Bu mudur ahlak, bu mudur insalık diyeceğiz.”Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!