DBP Batman’da kongreye gidiyor: Gelin hep birlikte yeni süreci örelim

featured

Batman’da kongreye hazırlandıklarını belirten DBP’li Murat Yargı, halka çağrı yaparak, “Gelin hep birlikte yeni süreci örelim” dedi.

Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Batman  İl Örgütü, gerçekleştirecekleri kongreye ilişkin parti binasında basın toplantısı düzenledi. DBP Parti Meclisi (PM) Üyesi Nurten Üzümcü ve DBP Kongre Komisyonu üyelerinin katıldığı toplantıda, komisyon üyesi Murat Yargı konuştu.

Örgütlemenin önemine değinen Yargı, “Siyasal hattımızı ve örgütsel sorunlarımızı yeniden inşa perspektifiyle ele alırken demokratik katılım süreçlerinin örgütlenmesi önemli bir görev olarak önümüzde durmaktadır. Siyasal hattımızda ve örgütsel mekanizmalarımıza ilişkin sorunların yapısal çözümlere kavuşması için hepimizin mücadele etmesi politik sorumluluk gereğidir. DBP Kongre Komisyonu olarak kongre çalışmalarını başlattığımızı buradan siz değerli basın emekçileri aracılığıyla halkımızla paylaşıyoruz. Bu sürecin ve yapılacak çalışmaların esas noktası olan halkımızın görüş ve önerileri bizler açısında ön açıcı olacaktır. Bizler köklü bir mücadele geleneğinden gelen bir birikimin temsilcisi olarak halkımızla beraber yürüttüğümüz her sürecin başarıyla ulaşacağının bilincindeyiz” dedi.

Örgütlenmede halkın katılımının önemine değinen Yargı, “Önümüzdeki sürecin doğru örülmesi açısından son derece önemli olan DBP il kongresi, siyasetimizin büyütülmesi, etkin mücadele alanının dönüştürülmesi, baskı ve zülüm iktidarının yenilgiye uğratılması ve üçüncü yol siyasetinin ön açıcı ve etkin kılınması, gençlik ve kadın merkezli siyasetimizin başarıya ulaşmasında son derece önemlidir. Bu bilinçle halkımıza çağrımızı yeniliyoruz. Gelin hep birlikte yeni süreci örelim” şeklinde konuştu.

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!