DEDAŞ işçileri haklarını istiyor

featured

DEDAŞ işçileri özlük hakları için seslerini duyurmaya çalışıyor. DEDAŞ işçileri Batman, Urfa, Şırnak, Mardin, Diyarbakır ve Siirt’te DEDAŞ adına elektrik arıza, onarım ve bakım personeli olarak görev yapıyor.

DEDAŞ işçileri haklarını istiyor

Zor şartlarda görev yapan DEDAŞ işçileri, ağır ve tehlikeli iş statüsünde çalışmalarına rağmen hak ettikleri ücreti alamadıklarından yakınıyor.

İşçiler öncelikli talepleri arasında özlük hakları ve asgari ücretle sınırlı maaşlarının artması. Ayrıca DEDAŞ işçileri, sendikaya üye olmak için imza kampanyası başlattı.

DEDAŞ arıza, onarım ve bakım personeli olan işçilere, asgari ücretin yüzde 10’u üzerinde maaş veriliyor. Haklarının verilmediği belirten şirket çalışanları taleplerini ilettiklerini bekliyor.

Tigris’ten Serhat Özdemir işçilerin taleplerini şu şekilde sıralamıştı:

DEDAŞ bünyesinde elektrik arıza, onarım ve bakım işlerini yapan işçilerin, Sendikaya üyelik, asgari ücrete yüzde 80 net ücret, yol ve yemek ücretlerinin devletin belirlediği miktarda ücretin verilmesi, gece vardiyasına yüzde 15 ek ücret, ekip şefi farkı, 6 ayda bir maaş ikramiye, şoförlük için ek ücret, banka promosyonu, ramazan ve kurban bayramı promosyonu, mesai ücret artışı ve resmî tatil mesai ücreti, okul, evlilik, doğum ve yakıt yardımı, saha personeli yıpranma ek ücreti…

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!