Destekle yapımına başlanan ev yıllardır bitirilmeyi bekliyor

featured

Batman’da ikamet eden Başaran çifti yıllardır Batman Belediyesi tarafından yapımı üstlenilen evlerinin bitmesini bekliyor.

Aydınlıkevler mahallesi 1210. Sokakta bulunan harabe ev 5 yıl önce Batman Belediyesi desteği ile yıkılıp yerine yenisi inşa edilmeye başlandı. Ancak aradan yıllar geçmesine rağmen ev halen tamamlanmazken, yapılan elektrik tesisatı, kapı ve pencerelerde bir gece hırsızlar tarafından çalındı.

Maddi durumlarının yetersiz olduğunu ve üç çocuğundan ikisinin hasta olduğunu belirten baba Mehmet Şah Başaran, “Çocuklarımdan biri epilepsi hastası, diğeri de ağır hasta. Üniversite mezunuyum da ama onlardan kaynaklı çalışma imkanımda yoktur. Çocukların hastalığından kaynaklı kiralık evlerde çocuklar rahatsız oluyor. Altı yıl önce evimizin yapımı için Belediye destek sundu. Ancak hala bitmiş değil. Yetkililer yapacağız diyorlar ama yapılmıyor. Uyuşturucu meskenine çevirdiler bir ara evi. Hırsızlar girdi yapılan şeyleri de çaldılar. Bizim maddi durumumuz yoktur. Yapamıyoruz ama Valilikten Belediye’den talebimiz yarısı yapılan evin bir an önce bitirilmesidir.” dedi.

 

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!