DİSK’ten  Belediye işçileri için açıklama: Enflasyona eziliyorlar

featured

DİSK/Genel İş Sendikası Batman Şubesi tarafından Belediye işçileri ile ilgili açıklama yapıldı.

Hayat pahalılığı karşısında her geçen gün daha da zorlanan belediye işçileri, belediye yönetiminden ek protokolle maaşlarına iyileştirmesini talep ediyor.

DİSK ve Genel İş olarak belediyeden zam talep ettiklerini belirten Batman Şube Başkanı Ferhat Ataca açıklaması şöyle:

Batman belediyesinde çalışan 186 Kadrolu ve 1483 Belediye A.Ş personeli hayat pahalılığı ve artan enflasyon karşısında eziliyor.  Hayat pahalılığı karşısında her geçen gün daha da zorlanan belediye işçileri, Belediye yönetiminden ek protokolle maaşlarına iyileştirmesini talep ediyor. Bu haklı talepleri ile ilgili Yetkili sendika DİSK /Genel İŞ olarak defalarca belediye ile görüşerek zam talep ettik.

Türkiye geneli belediyelerde maaş iyileştirmeleri, ek protokollerle soruna çare bulma tartışmaları yaşanırken ve birçok belediyede enflasyon farkları oranında çalışanlarına zam yapılırken, Batman belediyesi yetkilileri ile iki ayı aşkın bir süredir yürütülen görüşmelerden maalesef olumsuz yanıt verilmiştir. Bu karar bizler açısından kabul edilebilecek bir karar değildir. Bu kararın gözden geçirilmesi gerektiğine inanıyor, kesin karar vermeden önce bir kez daha koşulların zorlanması ve gereken iyileştirmenin yapılmasını talep ediyoruz.

Civar belediyelerden art arda ek protokol haberleri geliyor. İşçi arkadaşlarımız basına ve kamuoyuna yansıyan bu haberlerle doğal olarak umutlanıyor ve Batman Belediyesinden aynı duyarlılığın gösterilmesi beklentisine giriyorlar. Ev kiralarını dahi ödemekte zorlanan arkadaşlarımızın nasıl bir özveri ile çalıştıklarını en iyi Belediye yönetimi bilir. Kentimizin sokaklarını temizleyen, Kanala gövdesi ile giren, 50 dereceyi bulan Batman sıcağında kaynar asfalt seren, yangınlara canı pahasına müdahale eden, gün boyu direksiyon sallayan ve stresli koşullarla cebelleşen işçi arkadaşlarımız maalesef açlık, yoksulluk koşullarında çalışmak zorunda kalıyor.

Belediye yönetiminden bu durumu göz önünde bulundurarak işçi lehine bir an önce kararlarını gözden geçirmelerini, arkadaşlarımızın bu haklı beklentisine cevap olmalarını rica ediyoruz.

Yorumlar kapalı.Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!