Eğitim Bir Sen, 4309 üye ile rekora ulaştı

featured

Eğitim-Bir-Sen Batman Şube Başkanı Şehmuz Önlü, üye sayısını açıklayarak rekora ulaştıklarını açıkladı.

Eğitim Bir Sen, 4309 üye ile rekora ulaştı

Yetkili Sendika belirleme çalışmasında geçen seneye göre %20 büyüyerek 4309 üyeye ulaştıkalrını ifade eden  EĞİTİM –BİR-SEN Şube Başkanı Şehmuz Önlü, “Her yıl mayıs ayında yapılan hizmet kollarına bağlı sendikalara ait yetki belirleme çalışmaları sonuçlandı. Bu sonuca göre geçen seneye göre %20 oranında büyüyerek 4309 üye sayısıyla Batman genelinde Eğitim Bir-Sen yıllardır olduğu gibi bu sene de yetkili sendika olmuştur.

Sendikacılığı hak arama platformu ve mesleki dayanışma biçimi olarak görüyoruz. 1992 yılında Mehmet Akif İnan’ın öncülüğünde on beş eğitim çalışanıyla kurduğu Eğitim-Bir-Sen’in insan odaklı sendikacılığı yaklaşımından taviz vermediğini Eğitim İş Kolları çalışanlarının haklarını savunan, hukukunu koruyan, her türlü zulüm, haksızlık, baskı ve zorbalığa karşı mücadele eden, mazlumdan ve adaletten yana tavır koyan, ilkeli duruş ve kararlı yürüyüşümüzle üyelerimizden aldığımız destek, hem gücümüzün hem de sorumluluğumuzun büyüklüğünün göstergesi oldu” dedi. Sendika olarak Öğretmenlik Meslek Kanunun çıkması için verdikleri mücadele ile öğretmene şiddetle ilgili en sert yaptırımların kanunda yer almasını sağlamaya çalıştıklarını belirten Önlü diğer yandan çalışanların ekonomik, özlük,  sosyal ve kültürel hakların kazanılması için çaba gösterdiklerini ifade etti. Batman Eğitim Bir Sen, Mescid-i Aksa ’ya sahip çıkmış, Filistinlileri katleden Siyonistlere her zaman tepki vermiş; Dünyanın dört bir yanında kan ağlayan mazlumların yanında, yetimin hamisi, mağdurun sözcüsü olmuş ve onlara yardım elini uzatmıştır.

Eğitim Bir-Sen Batman Şube Başkanı Şehmuz Önlü: Hakka, özgürlüğe, adalete, eşitliğe dayalı; emeğin hak ettiği değere kavuşacağı bir toplumsal ve siyasi hayatın tesisi için 32 yıldır verdiği mücadeleyi, devraldığı sendikal mirası bir sorumluluk ve görevler fermanı bilerek kararlılıkla sürdürecektir.” Dedi

 

 

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!