Ekmen: Emekli maaşları arttırılmalı

featured

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Mersin Milletvekili Mehmet Emin Ekmen,  emeklilerin yaşadıkları sıkıntılar ve buna yönelik atılması gereken adımlara ilişkin açıklamada bulundu.

Ekmen yaptığı açıklamada “Hayatları boyunca çalışarak prim ödeyen vatandaşlarımızın yasal ve anayasal hakları olan emeklilik süreçlerini geçim sıkıntısı ve yoksulluk içerisinde geçirmeleri kabul edilemez” ifadelerine yer verdi.  Teklifte ayrıca emekli vatandaşın öldükten sonra yakınlarına bağlanacak olan maaşlarla ilgili de düzenlemeler bulunduğunu da hatırlatan Ekmen, “Meclis yaz aylarını bu sorunlara çözüm üretmek için çalışarak geçirmesi gerekirken tatile çıktı. Emekliler kaderleriyle baş başa bırakılması kabul edilemez” dedi.
Her vatandaşın olduğu gibi emeklilerin de insanca bir yaşam standardına ulaşması gerektiğini vurgulayan Ekmen, DEVA Partisinin emeklilere yönelik projelerini şöyle sıraladı:
“Emekliler; Emekli aylıklarını satın alma gücünü koruyacak şekilde arttırılmalı ve vergi iadesi yerine getirilen ek ödeme oranlarını yeniden gözden geçirilmeli. Düşük emekli maaşı alan emeklilerimize daha yüksek tutarlarda bayram ikramiyesi verilmeli. Ölüm aylığı alanlara verilen bayram ikramiyeleri üzerinden yapılan kesinti kaldırılmalı. Emekliler ve bankalar arasındaki promosyon şartlarını emekliler lehine düzenlenmeli” dedi.

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!