Emeklilerin maaş ve ikramiyeleri ne zaman ödenecek?

featured

SGK, Bağ-Kur ve memur emeklilerinin maaş ve ikramiyelerinin erken verilmesi planlanıyor. Ödemelerin 17 Haziran ile 23 Haziran tarihleri arasında yapılması planlanıyor.

Bayram nedeniyle SGK ve Bağ-Kur emeklilerinin haziran aylıkları, memur emeklilerinin de temmuz aylıkları erken verilebilecek. Maaşlarla birlikte ikramiyeler de yatırılabilecek.

SGK emeklileri yaşlılık aylığı tahsis numarasına göre her ayın 17’si ile 26’sı arasında aylığını alıyor. Bağ-Kur’lular her ayın 25’i ile 28’i arasında emekli aylığını hesabında görürken, memur emeklilerinin maaş günü ayın 1’i ile 5’i arasında bulunuyor.

Sabah’ta yer alan habere göre, SGK kapsamında gelir ve aylık alanların haziran dönemi aylıkları ile bayram ikramiyelerinin 17 Haziran ile 21 Haziran tarihleri arasında 5 gün içinde ödenmesi planlanıyor.

Bağ-Kur kapsamında gelir ve aylık alanların da haziran dönemi maaşları ile bayram ikramiyelerinin birlikte 22 Haziran tarihinde yatırılması gündemde.

Emekli Sandığı kapsamında aylık alanların ise temmuz ayı aylık ödemeleri ile ikramiyelerinin 23 Haziran tarihinde yatırılması söz konusu olabilecek.

EYT’LİLER YARARLANACAK MI?

Bayram ikramiyesinden emeklilik, ölüm ve sürekli iş göremezlik aylığı alanlar yararlanacak. İkramiye için bu ay itibariyla aylık bağlanmış olması gerekiyor. Bu çerçevede yapılacak ödeme EYT’lileri de kapsıyor.

Mayıs sonuna kadar emekli aylığı başvurusu yapanlar ile aylık bağlama işlemi tamamlananlar bayram ikramiyesini alabilecek. Aylık bağlama işlemi ödeme tarihine yetişenler açıklanan tarihte, yetişmeyenler de işlemleri tamamlandıktan sonra bu ödemelerini alabilecek.

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!