‘Esnafa destek kredileri sağlanmalıdır’

featured

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Mehmet Salih Kaplan, Esnaf ve Sanatkarların Son süreçte bankalar nezdinde yaşadıkları sıkıntılar ile ilgili açıklama yaptı.

BESOB Başkanı Kaplan yaptığı açıklamada bankaların nakdi ve gayri nakdi kredilerin erişimine getirdikleri kısıtlamalardan dolayı esnaf ve sanatkarların ciddi şekilde sıkıntılarla karşı karşıya kaldıklarını  dile getirdi. BESOB Başkanı Kaplan, pandemi süreci ile birlikte yaklaşık dört yıldır ekonomik anlamında oluşan olumsuz piyasa koşullarında ayakta kalma mücadelesini veren esnaf ve sanatkarların son süreçte her zamanki dönemlerden daha fazla finansal desteklere ihtiyaç duydukları gerçeği ortadayken bankaların bu tutumu anlaşılır bir durum olmadığını açıkladı.

'Esnafa destek kredileri sağlanmalıdır'Başkan Kaplan açıklamasının devamında son dönemde uygulanan kredi politikasının tüketici kredilerinde piyasanın aşırı borçlanmasını önlemek anlamında olumlu bir adım olduğunu ancak ticaretin akışını sağlayan ticari kredi ve gayri nakdi kredi araçları olan çek karnesi, teminat mektubu, DBS vs. gibi ürün tedarik etmekte kullanılan kredi limitlerine getirilen kısıtlamanın ticaretin akışını olumsuz etkilediğini, esnaf ve sanatkarları zor durumda bıraktığını belirti.

Başkan Kaplan bu zorlu sürecin aşılabilmesi için esnaf ve sanatkarlarımıza yönelik acil destek paketlerinin açıklanması KGF’nin devreye alınarak ulaşılabilir nakdi ve gayri nakdi kredi desteğinin sağlanması gerektiğini açıkladı.

 

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!