EYT’liler 2000 sonrası emekli olanlar için de yasa istiyor

featured
Emeklilikte Yaşa Takılanlar Federasyonu Başkanı Arzu Lastikçi, 2000 öncesi emekli olanlar için uygulanan İntibak Yasası’nın 2000 yılı sonrası emekli olanlar için de çıkarılması gerektiğini söyledi.

AA’da yer alan habere göre, Emeklilikte Yaşa Takılanlar Federasyonu Başkanı Arzu Lastikçi, en düşük emekli maaşının 7 bin 500 liraya çıkarılırken diğer emeklilere zam verilmemesinin sosyal adalet ilkesine aykırı olduğuna dikkat çekti.

Yüksek prim ve yılla emekli olanlara haksızlık yapıldığını belirten Lastikçi, “En düşük emekli maaşının asgari ücretin altında olmamasını ancak asgari ücretin de gelinen süreçte en düşük memur maaşından az olmamasını, özellikle mutfak ve gıda enflasyonunda rakamların kontrol altına alınmasını talep ediyoruz” dedi.

Lastikçi, emekli olmanın iki şartı olan hizmet yılı ve prim gününe yaş haddi eklendiğini dile getirerek, “2000 yılı öncesi emekli olanlar için çıkarılan İntibak Yasası’nın 2000 yılı sonrası emekli olanlar için çıkarılması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!