EYT’liler zamdan faydalanacak

featured

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda en düşük memur maaşının 22 bin liraya çıktığı yasa teklifi kabul edildi. Emeklilerin zammı yüzde 25 olacak. EYT’liler de artıştan yararlanacak. Ek MTV de komisyondan geçti. Taşıt kimin üzerine kayıtlıysa vergiyi o ödeyecek.

Torba yasa teklifinin TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki görüşmeleri cuma gecesi tamamlandı. Teklifin bu hafta Genel Kurul’a gelerek yasalaşması bekleniyor. Komisyon görüşmeleri sırasında emekliye yeni zam oranı için hazırlanan önerge kabul edildi. Önergeye göre Emekli Sandığı, SSK ve BAĞ – KUR emeklileri yılın ikinci altı ayı için toplam yüzde 25 zam alacak. Daha önce altı aylık enflasyon gerçekleşmesine göre SSK ve BAĞ-KUR emeklileri için yüzde 19.77, Emekli Sandığı’nda yüzde 17.55 olarak uygulanacak olan zam oranları yüzde 25’e tamamlanacak.

Hürriyet’ten Neşe Karanfil’in haberine göre yüzde 25’lik zammın EYT’liler için uygulanıp uygulanmayacağı kafa karıştırdı. Ancak verilen önergede EYT’lileri kapsam dışında tutacak bir düzenleme yer almadı. Bu konuda bir başka önerge de verilmedi. Bunun için yüzde 25’lik maaş zammında Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) düzenlemesiyle emekli olanlar da kapsamda olacak ve yüzde 25’lik zam maaşlarına yansıyacak.

 

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!