Filistin’den İsrail’e: Cenin’deki saldırısı savaş suçudur

featured

Filistin Devlet Başkanlığı Sözcüsü Ebu Rudeyne, İsrail’in Cenin’e düzenlediği saldırının yeni bir savaş suçu olduğunu belirterek uluslararası toplumu utanç verici sessizliğini bozmaya çağırdı.

Filistin, İsrail güçlerinin işgal altındaki Batı Şeria’nın Cenin kentine düzenlediği hava saldırısı ve baskını şiddetle kınadı.

Filistin Devlet Başkanlığı Sözcüsü Nebil Ebu Rudeyne, yaptığı yazılı açıklamada, “İsrail işgal hükümetinin Cenin kenti ve kampında yaptığı şey, savunmasız halkımıza karşı yeni bir savaş suçudur” ifadelerine yer verdi.

“Filistin halkı işgal yenilip, özgürlüğüne kavuşana kadar bu vahşi saldırı karşısında diz çökmeyecek, teslim olmayacak, beyaz bayrak çekmeyecek ve topraklarında sebatla duracaktır” ifadelerini kullanan Ebu Rudeyne, İsrail’in Cenin kentine yönelik saldırısını şiddetle kınadıklarını vurguladı.

Ebu Rudeyne, Filistin halkının güvenlik ve istikrarının önemine dikkati çekerek, şunları kaydetti:

“İşgal hükümeti ve onun terörist yerleşimcileri tarafından işlenen tüm bu suçlar, güvenlik ve istikrarı sağlayamayacak. Filistin halkı güven ve istikrarı hissetmediği sürece İsrail de güven ve istikrarı hissetmeyecek.”

Ebu Rudeyne, uluslararası toplumu “utanç verici sessizliğini” bozmaya, İsrail’in Filistin halkına yönelik saldırganlığını durdurmaya ve Tel Aviv’in tüm bu suçlardan sorumlu tutulması için ciddi adımlar atmaya çağırdı.

İsrail güçlerinin bu sabah işgal altındaki Batı Şeria’nın Cenin kentine düzenlediği hava saldırısı ve baskında 4 Filistinli hayatını kaybetmiş, 27 Filistinli yaralanmıştı. Ayrıca Filistin Sağlık Bakanlığı, Batı Şeria’nın El-Bire kenti girişinde İsrail askerleri tarafından başından vurularak ağır yaralanan bir Filistinlinin kaldırıldığı hastanede hayatını kaybettiğini duyurmuştu.

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!