Gelecek Partisi lideri Davutoğlu’dan Süleyman Soylu dönemine eleştiri: Bir bakanın oluşturduğu bataklık…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Saadet Partisi ve Gelecek Partisi’nin ortak grup toplantısında genel başkanlar Ahmet Davutoğlu ve Temel Karamollaoğlu kürsüye çıktı. Ceketini çıkartarak beyaz gömleği ile konuşmasını yapan Davutoğlu temiz siyaset vurgusu yaptı:

26 Mayıs 2021 tarihinde Gelecek Partisi kurucuları ve yöneticileri olarak Meclis önüne beyaz gömleklerle geldik. Neden mi? Ondan bir müddet önce devletin yetkililerinin “organize suç örgütü” olduğunu ilan ettikleri Sedat Peker’in iddiaları sonrasında İçişleri Bakanı’nın istifasını ve soruşturmaların açılmasını temin etmek için geldik. Eski bir başbakan olarak meclis önünde itildik, tartaklandık. Meclis’e sokulmadık. Ama elhamdülillah bugün Meclis’teyiz.

“Ak da diyebilirdik ama o kadar kirlettiler ki diyemedik”

Mafya liderinden maaş alan milletvekilleri, ihaleler, marinaya çökmeler, devletin zengin ettiği kişiler, kan emici, hazine soyucu bir güruh. İçişleri Bakanı televizyonlara çıktı, cevap vermek yerine “Davutoğlu şunları şunları yapacaktı, bir grup arkadaş onu indirdik” dedi. Mesele şahsi bir mesele değil. O günün içişleri bakanı o iddiaları yaparken Sayın Cumhurbaşkanı sustu, MHP Genel Başkanı koruması altına aldı. O bakan 2 yıl daha görev yaptı. Seçimden sonra yeni bir bakan geldi ve o iddialar doğruymuş gibi ve sanki başka bir hükümet gelmiş gibi eski bakanın kadrolarının üzerinden silindir gibi geçti. Bir bakanın oluşturduğu bataklık üzerinden başka bir bakan kahramanlık hikayeleri yazdı. Cumhurbaşkanı aynı cumhurbaşkanı, iktidar aynı iktidar, ittifak aynı ittifak.

“O kadar kirlettiler ki ak diyemedik”.

Fenomen Dilan-Engin Polat çiftinin kara para suçlamaları v ‘Fatih Terim Fonu’na ilişkin değerlendirmeler yapan Davutoğlu “Bu siyaset destekli soyguna son vermek lazım. Tablonun bir tarafından doları saçına dolayanlar diğer yanında 7 bin 500 lira emekliler” dedi. Gazze’de yaşananlanlara da değinen Davutoğlu şunları söyledi:

Türkiye’den 300 gemi şu ana kadar İsrail’e gitti. İçinde ne var bu geminin, petrol, demir çelik, gıda. İsrail’in demir çelik ihtiyacının üçte biri Türkiye’den gidiyor. Birçok talepte bulunduk. 20 Kasım’da gitmesi gereken meclis oraya gitmedi. Ne zaman siz İsrail’deki şirketlerine boykot uygulayacaksınız. Onlar zulme ortak olmuyorlar zalimin kendisi oluyorlar.

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!