Gelecek Partisinden, Kılıçdaroğlu’na, ‘gizli protokol’ tepkisi: İyi ki kazanamamışız

featured

Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan: “Altılı Masa’yı Soylu’dan kaçarken Özdağ’a tutulmak için kurmadık, iyi ki kazanamamışız” dedi.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, seçimlerde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu desteklemek için “içişleri bakanı olma” şartı koştuğunu ve buna ilişkin gizli protokol imzalandığını açıklamıştı.

Kılıçdaroğlu, Özdağ ile kimsenin bilmediği bir protokol imzaladığını doğruladı.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun ittifak ortakları, Kılıçdaroğlu ve Özdağ arasında imzalanan “gizli” protokole tepki gösterdi.

Medyascope’tan Berfin Bayır’a konuşan Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan, Kemal Kılıçdaroğlu’nun “hak, eşitlik, adalet” derken “yerli Wilders”a İçişleri Bakanlığı teklif ettiğini dile getirdi.

“Kılıçdaroğlu ne kadar güvenilmez bir siyasetçi olduğunu ortaya koymuyor mu?” diye soran Özcan, “İyi ki kazanamamışız” dedi.

“Süleyman Soylu’dan kaçarken Ümit Özdağ’a tutulmak için yapmadık”

“Kendi hayatımızdan vazgeçerek mücadele ettik” diyen Serkan Özcan “Bunu tamamen Türkiye asgari bir demokratik perspektif kazansın diye, yani hukuk, insan onuru, eşitlik için yapmışken Süleyman Soylu’dan kaçarken Ümit Özdağ’a tutulmak için yapmadık” ifadesini kullandı.

“Kabul edebilmek mümkün değil”

“Gizli protokul”u ahlaki bulmadığını söyleyen Sözcü Özcan, şunları kaydetti:

“Türkiye’de yeniden insan onuru, eşitlik, adalet olsun diye bu mücadeleyi yapmışsınız. E şimdi siz tutuyorsunuz bu perspektifin çok uzağında bir siyasetçiye İçişleri Bakanlığı da dahil olmak üzere üç tane bakanlık teklif ediyorsunuz ve bunu ayrı ve gizli bir protokolle yapıyorsunuz. Kabul edebilmek mümkün değil.”

“Kılıçdaroğlu, ne kadar güvenilmez bir siyasetçi olduğunu ortaya koymuyor mu?“

“Sayın Kılıçdaroğlu, bu açıklamasıyla -kendisi büyüğümüzdür elbette saygı duyuyorum ama- ne kadar güvenilmez bir siyasetçi olduğunu ortaya koymuyor mu?” diye soran Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu kadar güvenilmez bir profil ile ülke nasıl yönetilecekti? Ben bu sorgulamayı şahsen yapıyorum. Bu sorgulamayı siyasetçi olarak değil vatandaş olarak yapıyorum. Kendi emeğimi falan geçtim. Bu çok anlamsız, çok kötü. Burada bir siyasi akıl yok benim görebildiğim kadarıyla. O yüzden de açıkçası bugün bu duruma baktığımda yani üzülerek söylüyorum ama iyi ki olmamış diyorum. Belki de ben o kabinede yer alacak isimlerden biriydim ona rağmen söylüyorum bunu.”

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!