Genel Sağlık Sigortası borçlarına af geliyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

80 maddelik yeni Torba Yasa teklifi ile Genel Sağlık Sigortası prim borçlularına af gelmesi bekleniyor. Düzenlemeye girecek aftan 1 Ocak 2014 öncesi GSS prim borcu olanlar faydalanabilecek.

Geçtiğimiz günlerde meclise sunulan 80 maddelik yeni Torba Yasada önemli düzenlemeler yer alıyor.  Yeni torba yasa teklifindeki 54. madde kapsamında GSS prim borçlularına af gelmesi bekleniyor.
KİMLER YARARLANANABİLECEK?
Gerçekleştirilecek olan aftan 1 Ocak 2014 öncesi GSS prim borcu olanlar faydalanabilecek. Af bütününde de ödenmemiş genel sağlık sigortası primleri ile gecikme cezası ve gecikme zammının tamamından vazgeçiliyor.
Genel Sağlık Sigortası borçlarına af geliyor
GSS PRİMİ NE KADAR?
NTV’de yer alan habere göre; GSS primleri asgari ücrete göre belirlendiğinden, bu yılın sonuna kadar ödenecek prim tutarı aylık 402 lira, yıllık da 4 bin 802 lira, 2024 yılında asgari ücrete gelecek artış oranında GSS primleri de artacak.
Genel Sağlık Sigortası borçlarına af geliyor
AFFIN NE ZAMAN GELMESİ BEKLENİYOR?
Sunulan teklif, TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilmesi halinde Resmi Gazete’de yayımlanarak yasalaşacak. Halihazırda borçlu durumda olan milyonlarca vatandaşın yapılacak düzenlemenin ardından yeni yıla GSS prim borcu olmadan gireceği tahmin ediliyor.

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!