Hasankeyf-2 Köprüsü Cumhurbaşkanı’nın Katılımı ile Açıldı

featured

Açılışa Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Vali Hulusi Şahin, Ak Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir, İstanbul Milletvekili Rümeysa Kadak, Ak Parti İl Başkanı Akif Gür’ün katıldığı 1001 metre uzunluğundaki köprünün açılışına Cumhurbaşkanı Erdoğan video konferans ile katıldı.
Açılışı yapılan Hasankeyf-2 Köprüsü’nün ülkeye ve millete hayırlı olmasını dileyen Erdoğan, Batman-Hasankeyf-Gercüş-Midyat yolu üzerinde inşa ettikleri köprüyle bölgeye gurur verici bir yatırımı daha kazandırmış olduklarını aktardı.
Erdoğan, Hasankeyf-2 Köprüsü’nün 1001 metrelik mesafesiyle ülkenin en uzun köprüleri arasında yer aldığını, bölünmüş yol standardında inşa edilen köprüde yayalar için de bir geçiş yolunun bulunduğunu ifade etti.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Toplam yatırım tutarı 439 milyon lirayı bulan bu köprü su altında kalan Batman-Midyat yolunun göl sahası dışında inşa edilen Hasankeyf’in yeni merkeziyle olan irtibatını da sağlayacaktır. Açılışını yaptığımız projeyle zamandan ve akaryakıttan önemli ölçüde tasarruf edilecektir. Batman, Mardin ve Habur Sınır Kapısı arasındaki irtibatı da sağlayacak bu köprünün bölgemiz ticaretine çarpan etkisi olacaktır.” diye konuştu.

Yorumlar kapalı.



Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!