Hasankeyf Kaymakamı Öztürk: Hasankeyf, Batman’ın turizm merkezidir

featured

Batman’ın Hasankeyf ilçesinde, Hasankeyf Kaymakamlığı tarafından, kentte bulunan basın mensupları ile düzenlenen iftar etkinliğinde, ilçede kadınlar tarafından hizmet veren Hanımeli Kadın Kooperatifi hakkında bilgi verildi.

Turizm merkezi olan Hasankeyf’te Batman’ın kültürü, gastronomisi gibi önemli hususları tanıtma adına çalışma içerisinde olduklarını belirten Hasankeyf Kaymakamı Şenol Öztürk, “Turizmin merkezinde bu sefer kadınlar olsun istedik. Hanımeli Kadın Kooperatifi 12 kadın ortak ile kurulmuş bir yer ve 100’e yakın bayanın bu zincirde yer aldığını görmemiz bizim için gurur verici bir şey” ifadelerini kullandı.

Hasankeyf Kaymakamı Öztürk: Hasankeyf, Batman'ın turizm merkezidirSEZON AÇILACAK

Ramazan bayramı sonrası turizm sezonunun açılacağını belirten kaymakam Öztürk, “Bunun dışında gerek yerli turist, gerek Batman’dan gelen  misafirlerimiz, gerek ulusal, uluslararası bütün misafirlerimiz için sezonu da  açıyoruz. Bayramdan sonra büyük bir yoğunluk bekliyoruz. Her geçen gün bir adım daha ileriye, en üst kapasiteye çıkarmaya çalışıyoruz burayı. Işığı da gördük Ramazan boyunca. İnsanların ilgisi var. Hanımlarımız da bu ilgiyi görünce onların da hevesi ve heyecanı artıyor. İnşallah sizlerin huzurunda da en geniş çaplı tanıtımla beraber sadece Hasankeyf’in kadınları değil bütün Batman kadınlarına, tanıtımla beraber bunların gelirine gelir katmış olacağız ve ekonomik bir destek onlara sağlamış olacağız” dedi.

 

Yorumlar kapalı.Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!