Hasankeyf’in tek oteli ruhsat bürokrasisine takılı kaldı

featured

Batman’ın Hasankeyf ilçesinde 7 ay önce yapımı biten bir otelin ruhsat işleri bilmeceye dönüştü. Otelin ruhsatı var ama iskan belgesi alamıyor. Yeni belge alması gerekiyor ama Belediye ile Çevre Şehircilik Bakanlığı arasındaki bürokratik işlemlere takılı kalmış durumda.

Hasankeyf ilçesinde tek olma özelliği taşıyacak bir otel inşa ettiğini belirten işletme sahibi Necmettin Tapkan, “Hasankeyf’te otel inşaatını ruhsatlı yapı denetimli her şey projeye uygun yaptım. 7 aydır bitmiş otelimin iskanını ne belediye ne çevre şehircilik vermiyor. Belediye elemanım yok diyor, Çevre şehircilik biz belediyenin işini yapmıyoruz diyor. Durumu bütün yetkililere izah ettim ama bir sonuç alamadım” şeklinde yaşadığı durumu izah etti.

BİZ YAPAMIYORUZ

Konuya ilişkin görüşüne başvurduğumuz Hasankeyf Belediye Başkanı Abdulvahap Kusen, yaşanan problemin kendileri kaynaklı olmadığını ifade etti.

Hasankeyf'in tek oteli ruhsat bürokrasisine takılı kaldı

Kusen, ruhsat için imza atacak personellerinin olmadığını ifade ederek, “İşletmenin ruhsat başvurusuna imza atacak personel olmadığından Çevre ve Şehircilik Bakanlığına yönlendirdik”
Otelin turizm uygunluğunun da olmadığını ifade eden Kusen, buna rağmen çevre şehirciliğin ruhsat verdiğini söyledi. Kusen, “Otel ofis şeklinde inşa edilerek 11 adeti satıldı. Market yapılmış. İskân için bize başvuru yapıldı ama kendilerine sadece kendi imzasıyla olamayacağını ve belediye iskân için de imza atacak personellerini olmadığını söyledim”
Belediyenin personel eksikliğinden dolayı başvuruyu Çevre ve Şehircilik Bakanlığına yönetildiğinin altını çizen Kusen, iskan için de muhatabın ruhsat veren bakanlık olduğunu ekledi.

Yorumlar kapalı.Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!