HDP’li Taşçıer’den Ahmet Şık’a yanıt: Yalan söylüyorsun

featured

“Kürt faşistlerle uğraşamam” dediği ses kaydından dolayı eleştirilerin hedefi olan TİP’li Ahmet Şık, “Sözüm, Newroz mitinginde Nazi selam verenlere” dedi. HDP’li Taşçıer, Sık’a yanıt verdi.

TİP İstanbul Milletvekili Ahmet Şık, Gerçek Gündem’deki yazısında, “Yeterince Türk faşist var, Kürt faşistlerle uğraşamam” dediği ses kaydı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Şık, sözlerinin muhatabını şu şekilde açıkladı:

“HDP’ye faşist dediğim manası çıkarıldı. Halbuki o sözler İstanbul Newroz’unda Nazi selamı verenlereydi. Planlı ve örgütlü bir biçimde birkaç farklı yerdeki Newroz mitingine katılıp açtıkları bayraklarla Nazi selamı verenlere faşist yerine ne denileceğini ‘ezilen ulus milliyetçiliği’ referansları üzerinden yazılar yazıp yorumlar yapan yanıtlasın. Sözlerin bir diğer muhatabı ise Diyarbakır Newroz’unda LGBTİ’lere saldırıp darp edenlerdi.”

HDP Diyarbakır Eski Milletvekili İmam Taşçıer, sosyal medya hesabından Şık’a yanıt verdi. Taşçıer, “Ahmet Şık, yalan söylüyorsun. Newroza katılan hiç bir Kürt nazi selamı vermemiştir, vermez de. Kürt faşist Newroza katılmaz, Kürtlere iftira atıyorsun” dedi.

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!