Hedef gösterilen Kürtçe öğretmeni Mizgin Yalçın: Öğrencilerimi yalnız bırakmayacağım

featured

Hedef gösterilen Kürtçe öğretmeni Mizgin Yalçın kendisine destek verenlere teşekkür ederek “Her zaman görevimin başında olacağım, öğrencilerimi ve Kürtçe öğretimini yalnız bırakmayacağım” dedi.

Rudaw’da yer alan habere göre, Öğlencilerine şehir isimlerini Kürtçe öğrettiği videosu üzerinden sosyal medyada hedef gösterilen Diyarbakır’ın Silvan (Farqîn) ilçesinde Kürtçe öğretmenliği yapan Mizgin Yalçın,  sosyal medya hesabı X üzerinden yazılı bir açıklama yaptı.

“Kürt dili düşmanlığı yaptıkları inkar edilemez”

Öğrencileri ile yaptığı eğitimi paylaştıktan sonra kendisine birçok kurum, barolar, parti, siyasetçe ve toplumdan destek geldiği için teşekkür eden Yalçın “Sayın Milli Eğitim Bakanlığı’nın bana verdiği görev ve sorumluluklara saldırdılar. Maalesef bunu kullanarak Kürt halkına, Kürtçe konuşanlara da saldırdılar. Ancak bu saldırıların arkasında tek bir nedenin olduğunu, o da Kürt dili düşmanlığı olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz ve bunu kimse inkâr edemez” dedi.

Öğrencilerini ve Kürtçe eğitimini bırakmayacağını dile getiren Mizgin öğretmen “Ama o düşünürler iyi bilsinler ki, her zaman görevimin başında olacağım, öğrencilerimi ve Kürtçe öğretimini yalnız bırakmayacağım” ifadelerini kullandı.

Mizgin Yalçın’ın açıklaması şu şekilde:

“Bildiğiniz gibi ben sadece bir öğretmenim ve Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir okulda işimi başarıyla yapmaya ve Bakanlığımın bana verdiği yetki doğrultusunda öğrencilerimi yetiştirmeye çalışıyorum. Bu güne kadar Milli Eğitim Bakanlığı’nın çizgisinden, görev ve çalışmalarından hiç ayrılmadım. Tek amacım var o da öğrencilerimin mutluluğu ve başarısı, öğrencilerimin ailelerinin istikrarıdır.

“Kürt halkına, Kürtçe konuşanlara saldırdılar”

Ama ne yazık ki kötü niyetli kişiler, öğrencilerimin başarısına, öğrencilerimin ailelerinin istikrarına, kişiliğime saldırdılar. Sayın Milli Eğitim Bakanlığı’nın bana verdiği görev ve sorumluluklara saldırdılar. Maalesef bunu kullanarak Kürt halkına, Kürtçe konuşanlara da saldırdılar. Ancak bu saldırıların arkasında tek bir nedenin olduğunu, o da Kürt dili düşmanlığı olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz ve bunu kimse inkâr edemez. Ama o düşünürler iyi bilsinler ki, her zaman görevimin başında olacağım, öğrencilerimi ve Kürtçe öğretimini yalnız bırakmayacağım. O kötü ve hukuksuz saldırılardan sonra da saygın kamuoyu beni ve öğrencilerimi yalnız bırakmadı.

“Bana destek olanlara teşekkür ediyorum”

Bu gerçeklerle bana destek olan tüm vatandaşlara, bireylere, sendikalara, derneklere, barolara ve sivil kuruluşlara teşekkür ediyorum. Ayrıca desteklerini dile getiren partilere, siyasi isimlere ve partilerin milletvekillerine de teşekkür ediyorum. Haklarımı ve kimliğimi gönüllü olarak korudukları için özellikle Diyarbakır Barosu’na ve Ağrı Barosu’na teşekkür ediyorum. Ve yine sesim ve rengim olan Kürt ve Türk medyasına teşekkür ediyorum. Ayrıca okul yönetimimin desteğinin de bana güç verdiğini söylemek isterim.

Huzurlu günler ümidiyle, tüm saygıdeğer kamuoyuna saygı ve sevgilerimi sunuyorum.”

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!