HEDEP Batman Gençlik Meclisi’nden gözaltı tepkisi

featured

Bildiri dağıttıkları sırada polis tarafından gözaltına alınan HEDEP’li gençler, yaptıkları açıklama ile tepki göstererek, açıklama sonrası tekrar bildiri dağıttı.

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (HEDEP) Gençlik Meclisi’nin, 24 Aralık’ta Diyarbakır’da düzenleneceği kongre için partili gençler,  3 Aralık günü Batman’da bildiri dağıttıkları sırada, gözaltına alınmalarına ilişkin basın açıklaması yaptı.

HEDEP İl binası önünde gerçekleştirilen açıklamaya TJA, Barış Anneleri Meclisi, HEDEP Batman Gençlik Meclisi Üyeleri, DBP ile HDP İl Örgütleri katıldı. “Baskılar ve gözaltılar bizi yıldıramaz” pankartının açıldığı açıklamada konuşan HEDEP Gençlik Meclisi Üyesi Eyüp Alkan, “Öncelikle şu iyi bilinmelidir bizler tarihi direniş ve mücadele ile dolu olan bir geleneğin temsilcileriyiz. Baskılar, zulümler, gözaltılar ve tutuklamalara boyun eğseydik bugün burada tek bir kişi bile olamazdık. 8 yılı aşkın bir süredir partimiz özelinde halkımıza edilmedik zulüm kalmadı. Şehirlerimize, sokaklarımıza ve evlerimizin içine kadar sokulmaya çalışılan uyuşturucu fuhuş gibi hastalıklara hepimiz şahidiz. Demokratik ve barışçıl bir etkinliğe bu denli saldırma cüretini gösteren kolluk neyin tedirginliği içindedir anlamış değiliz. Bu saldırıda arkadaşlarımız darp edilmiş ve yaralanmıştır. HEDEP gençliği Batman’da ve sokaklarında uyuşturucuya karşı çıkmaktadır. Fuhuşun yaygınlaşmaması için mücadele etmektedir. Ekonomik krizin ve intihara sürüklenen gençliği demokratikleştirmeye ve bu tür toplumsal hastalıklardan uzaklaştırmaya çalışmaktadır.  Bizler bu şehrin çocukları ve gençleriyiz. Söz konusu tehlikeler bizlerin sokaklarında caddelerinde gerçekleşiyor. Bu tehlikelere karşı demokratik bir şekilde mücadele etmeye çalışan halkının özgürlük mücadelesini sırtlayan gençliğimizi tehdit olarak gördüğünüz sürece kaybedeceksiniz” ifadelerini kullandı.

 BİLDİRİ DAĞITIMI YAPILDI

Açıklama sonrası gençler, Diyarbakır Caddesi’nde bildiri dağıtımı gerçekleştirdi. Burada kongreye kitlesel bir şekilde katılım çağrısında bulunan gençler, cadde boyunca bildiri dağıttı.

 

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!