HEDEP’te Diyarbakır için eski Müftü Nimetullah Erdoğmuş da başvurdu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

HEDEP’in Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı için en güçlü adaylarından olduğu belirtilen eski Müftü Nimetullah Erdoğmuş, adaylık başvurusunu yaptı. Peki Nimetullah Erdoğmuş kimdir?

Amidahaber’de yer alan habere göre, Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (HEDEP) dün yaptığı açıklama ile adaylık için başvuru süresini 20 Aralık’a kadar uzattığını duyurmuştu. Maden Mühendisi Doğan Hatun’un ardından dün Avukat Cabbar Leygara da Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ni yönetmek için, HEDEP’e başvurmuştu.

Kulislerde HEDEP’in Diyarbakır için en güçlü adayı olduğu söyleyen eski Müftü Nimetullah Erdoğmuş da, Büyükşehir Belediye Başkanlığı için partiye başvurdu. Erdoğmuş’un başvurusu ile Diyarbakır Büyükşehir Belediye başkanlığı için HEDEP’e başvuranların sayısı 3’e yükseldi.

Nimetullah Erdoğmuş kimdir?

1960 yılında Bingöl’de dünyaya gelen Nimetullah Erdoğmuş, Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ni bitirdi. Diyarbakır, Elazığ ve Kilis’te İl Müftülüğü yapan Erdoğmuş, HDP’den 25 ve 26’ıncı dönemde Diyarbakır Milletvekili, 27’inci dönemde ise Urfa Milletvekili seçildi. Plan ve Bütçe Komisyonu, Çevre Komisyonu üyeliği de yapan Nimetullah Erdoğmuş, HEDEP PM üyesi olarak partideki görevini sürdürüyor.

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!