HÜDA PAR: Gazze, Filistin savunmasının son kalesidir

featured

İsrail’in, Gazze Şeridi’ne yönelik katliamına tepki gösteren HÜDA PAR Sözcüsü Serkan Ramanlı, “Acaba dünyanın bu katliama ses çıkarması ve bu zalimlere dur demesi için daha kaç bin insanın ölmesi gerekiyor?” diye sordu.

HÜDA PAR Sözcüsü ve Batman Milletvekili Serkan Ramanlı, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik katliam ve soykırımına tepki gösterdi.

Bir aydan fazla bir süredir İsrail’in Gazze’de yaptığı katliamın konuşulduğunu belirten Ramanlı “10 binden fazla insan katledildi, şehit edildi. Maalesef bunların çoğu çocuk ve kadın… Dünya bu katliama halen sesini yükseltmiş ve müdahale etmiş değil. Acaba dünyanın bu katliama ses çıkarması ve bu zalimlere dur demesi için daha kaç bin insanın ölmesi gerekiyor. Daha kaç bin çocuğun katledilmesi, kaç bin kadının enkaz altından çıkarılması gerekiyor? Kaç mahallenin yok edilmesi gerekiyor? Kaç binanın yerle bir edilmesi gerekiyor?” diye sordu.

“Hükümetler bu zulme ‘dur’ diyebilecek adımları atmalı”

“Bu utanç bütün insanlığın utancıdır. Dini, dili hiç fark etmeksizin.” diyen Ramanlı “Herkes bu utancın bir ortağıdır ve bizler maalesef elleri kolları bağlı bir biçimde Müslüman kardeşlerimizin bir kıyımdan geçirilmesine sadece ve sadece sessiz sedasız seyirci kalıyoruz. Bakmakla da yetinmiyoruz. Hükümetlerimiz bu zulme ‘dur’ diyebilecek adımları atmak yerine, Filistinli kardeşlerimizle dayanışmasını en gür şekilde ifade etmek yerine maalesef hâlâ siyonistlerle ticari ve diplomatik ilişkilerini devam ettiriyor. Siyonistler, Müslüman kardeşlerimizi susuz, elektriksiz, gıdasız ve tıbbi malzemeden yoksun bıraktıkları halde, halen bizlerin limanlarından, bizlerin aracılığıyla siyonistlere sebze, meyve, yakıt desteği aralıksız sürüyor. Eğer biz Müslüman kardeşlersek eğer biz gerçekten mazlumun yanındaysak silahımızla, tankımızla, topumuzla bu zulme dur diyemiyorsak hiç olmazsa zalimi bu zulmünden vazgeçirecek yaptırımlar yapalım istiyoruz.” dedi.

“Siyonist işgal rejimine yakıt ve gıda Türkiye’den mi gidiyor”

israil’in savaş uçakları için yakıtın Türkiye’den gönderildiği iddialarına ilişkin ise Ramanlı “Geçtiğimiz hafta gündeme getirmiştik ama halen kamuoyu nitelikli bir biçimde, doyurucu bir biçimde bilgilendirilmedi. Gerçekten de siyonistlerin kardeşlerimize attığı bombaların kullanıldığı uçakların yakıtları ülkemizden mi gidiyor? Yoksa gitmiyor mu? Halen kardeşlerimizi açlığa, susuzluğa mahkûm eden siyonist rejimin gıdası bizim ülkemiz üzerinden mi gidiyor yoksa gitmiyor mu? Kamuoyu bu konuda bilgilendirilmelidir.” ifadelerini kullandı.

“Ülkemizin siyonistlerin güvenliğini daha fazla sağlamasını istemiyoruz”

Adana İncirlik Üssü’nde, işgal rejimi ve destekçisi ABD’yi telin programına yönelik saldırıya da tepki gösteren Ramanlı “Geçtiğimiz hafta sivil toplum kuruluşları, öteden beri sadece siyonistlerin ve onun azmettiricisi ve büyük ortağı ABD’nin güvenliğini sağladığını düşündüğü İncirlik Üssü’nün kapatılması için bir farkındalık etkinliği oluşturmaya gittiler. Türkiye’nin dört bir noktasından, onlarca şehrinden, yüzlerce kilometre uzaktan araçlarla, konvoylar eşliğinde İncirlik Üssü’nün kapatılması talebini yerinde ifade etmek istediler. Ama karşılaştıkları manzara tazyikli su, göz yaşartıcı bomba çoluk çocuğun, kadının orada adeta mağdur edilmesi oldu.” dedi.

“Bizler ülkemizin daha fazla siyonistlerin güvenliğini sağlama konusunda bir pozisyon içerisinde olmasını istemiyoruz.” diyen Ramanlı “Halkımız da istemiyor. Öyle inanıyoruz ki bizim Filistin konusundaki hassasiyetimizin daha fazlası hükümetimizde var. Sayın Cumhurbaşkanı’nda var. Ama bunun artık somut adımlara dönüşmesinin vakti geldi de geçiyor. Ne zamana kadar somut adım atmaktan imtina edeceğiz. Gazze’de öldürülecek bebek kalmayıncaya kadar mı? Gazze’de katledilecek kadın kalmayıncaya kadar mı? Gazze’de yıkılacak bina kalmayıncaya kadar mı? Müdahale etmeyi, insani yardım koridoru oluşturmayı ve siyonistleri zulümlerinden caydırmak için askeri ve ticari yaptırımları ne zaman gündemimize alacağız? Bütün bir halk ve millet olarak sesimizi meşru dairede, yasal çerçevede ve en gür sesle dile getirmeye çalışıyoruz. Bunda kararlıyız ve devam da edeceğiz.” şeklinde konuştu.

 

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!