İktidara yakın yazar genel seçim için tarih verdi

featured

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) 31 Mart Yerel Seçimleri’nden galibiyetle ayrılmasının ardından başlayan erken seçim tartışmaları devam ediyor.

İktidara yakınlığıyla bilinen TV100 yazarı Hacı Yakışıklı, bugünkü yazısında “Türkiye’de milletvekili ve Cumhurbaşkanı seçimleri için kısa vadede “erken seçim” olmayacak, ama seçimler öne alınacak” diye yazdı.

Yıllar ekonomi savaşı ile geçecek

Genel seçimlerin 2027’de yapılacağını iddia eden Yakışıklı, muhalefetin de 2027 öncesi erken seçim istemediğini iddia etti. 2024-2025 yıllarının ekonomi savaşı ile geçeceğini ve bu savaşın Türkiye lehine sonuçlanacağını savunan Yakışıklı, henüz enflasyonun bitmediğini, market fiyatlarının yüksek olduğunu, alım gücünün beklenen seviyeye gelmediğini, konut sektörünün hızlanmayı beklediğini yazdı.

“Hâl böyleyken muhalefet cenahı da 2027 öncesi erken seçim istemiyor. Çünkü elde ettikleri çok sayıda belediye başkanlığı onları şaşırttı. Başarının temellerini ve aktörleri yorumlayacak vakitleri olmadı. Muhalefetin bu durumu sindirmesi, içselleştirmesi vakit alacak.

Özgür Özel’in yol haritası net değil!

Bu sebeple Başkan Erdoğan İspanya-İtalya dönüş yolunda; “Bizim iade-i ziyaretimizi demek ki hazmedemediler” dedi.

Neden hazmedemediler? Çünkü hâlâ “başarının parametrelerini” çözümleyemediler.”

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!