iPhone 15’lerin ne ile şarj edileceği belli oldu

featured

iPhone 15‘lerin kutusunda telefonun rengiyle uyumlu USB-C şarj kablolarının yer alacağı kısa süre önce ortaya çıkmıştı. Örgülü olan bu kablolar geçtiğimiz günlerde Apple koleksiyoncusu olan Kosutami tarafından onaylanmıştı.

Kosutami son tweet mesajında yeni şarj kablosunun 1.5 metre uzunluğunda olduğu belirtti. Apple kutunun içini de yeni kabloya göre değiştirecek.

Mevcut iPhone’larla gelen Lightning kablosu 1 metre uzunluğunda, beyaz renkte ve kauçuk kaplı. Bazı tüketiciler Lightning kablolarının yıpranmasından şikayetçi olmuştu. Örgülü yeni USB-C kablosu ise daha dayanıklı ve farklı renklerde. Söylenene göre yeni şarj kabloları beyaz, siyah, sarı, mor ve turuncu renk seçeneklerine sahip. Yeni turuncu renk, iPhone XR’ın mercan rengi gibi olacak. Apple cihazlarının çoğunda kademeli olarak örgülü kablolara geçiş yapıyor. MagSafe 3’e sahip tüm MacBook Air ve MacBook Pro modellerinde örgülü kablolar var. USB-C’le gelecek olan iPhone 15’te de örgülü kabloların kullanılması şaşırtıcı değil.

iPhone 15’lerin ne ile şarj edileceği belli oldu

ChargerLab’a göre üç iPhone 15 modelinde yüksek hızda veri aktarımı sağlayan Thunderbolt/USB 4 çipi bulunacak. Yeni iPhone’lardaki USB-C bağlantısını gösteren sızıntılar gerçekleşmişti. ChargerLab tüm sızıntıları incelemeye aldı ve böylece bileşenler arasında retimer çipi olduğunu tespit etti. Retimer çipi özetle veri iletiminin hızlı ve kararlı olmasını sağlıyor. Bu çip Thunderbolt/USB 4 cihazlarda kullanılıyor.

Yorumlar kapalı.Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!