İran’da 13 kez evlenen kadın 7 kocasını öldürdü

featured

İran’da bir kadın 7 kocasını öldürmekle suçlanıyor. Kadının evlenmeyi adeta bir meslek haline getirdiği en az 13 kez nikah masasına oturduğu ortaya çıktı.

Kadının cinayetleri, hayatını kaybeden 82 yaşındaki son kocasının çocuklarının babalarının ölümünden şüphelenmesiyle ortaya çıktı.

İran’ın Mazenderan Eyaleti’nin Mahmudabad kentinde 82 yaşındaki bir adam vefat etti. Adamın eski eşinden olma çocukları babalarının ölümünden şüphelendikleri için polise şikayette bulundu.

Yapılan soruşturma sonucu yaşlı adamın doğal yollarla değil boğularak öldürüldüğü ortaya çıktı. Polisin baş şüpheli olarak gözaltına aldığı 56 yaşındaki kadının, kocasını öldürdüğü ortaya çıktı.

Soruşturmada kadının ilk cinayeti olmadığı daha öncede 6 kocasını daha öldürdüğü anlaşıldı.

Polisten yapılan açıklamaya göre, kadın evlendiği tüm erkekleri uyuşturucu bir hapla uyuttuktan sonra boğarak öldürdüğünü itiraf etti. Kadının özellikle yaşları 70 ile 85 arasında değişen maddi durumu iyi olan erkeklerle evlenmeyi tercih ettiği ve paralarına konmak için hepsini aynı şekilde boğarak öldürdüğü öğrenildi.

İsmi açıklanmayan kadının en son evlendindiğinde mehir hakkı olarak  500 milyon tümen (yaklaşık 10 bin dolar) belirlediğini ve öldürdüğü her eşi için dava açarak bu parayı aldığı öğrenildi.

Evliliği bir meslek haline getiren kadının 11 yaşında ilk evliliğini yaptığı, 13 kez nikah masasına oturduğu bellirtildi.

Kadının soruşturması sürüyor.

İran’da Şeriat Kanunlarına göre evlilik öncesi kadının belirlediği mehir (altın, mülk, para vs.) evlilik sözleşmesinde yer alıyor. Bu miktar kadının hakkı olarak belirleniyor.

İslam kanuna göre mehir; evlilik akdiyle koca tarafından kadına mutlak surette verilmesi gereken “nakit para, eşya., mat ya da menfaat” türü bir bedel olarak tarif ediliyor.

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!