İzmirli öğrenciler Batman’da ağırlandı

featured

“Biz Bir Takımız” projesi kapsamında İzmir’den aileleriyle gelen öğrenciler, Batman’ın tarihi ve kültürel mekânlarını gezdi.

Aileleriyle kente gelen 44 öğrenci ve 44 veli, 3 gün boyunca tarihi ve turistik mekânları ziyaret etti, yöresel yemeklerden tattı.

24 ilde gerçekleştirilen ve 14 hafta süren proje ile her ilden 44 öğrenci aldıkları basketbol, oryantiring, sosyal uyum ve farkındalık eğitimlerini tamamladı. Proje kapsamında Batman ve İzmir eşleştirilerek kardeş şehirler oldu. Batmanlı öğrencilerin İzmir’i ziyaretinin ardından İzmirli öğrenciler de aileleriyle Batman’a geldi.

BATMAN 98 KİŞİYİ AĞIRLADI

44’ü öğrenci, 44’ü veli ve 10’u proje görevlisi 98 kişi, Batman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yetkililerinin eşliğinde Malabadi Köprüsü’nü, Hasankeyf’teki tarihi mekânları ve Hasankeyf Müzesi’ni gezdi, tekne turu ile mağaraları görme fırsatı buldu. Batman Gençlik Faaliyetleri Şube Müdürü Mehmet Çiftçi, Gençlik ve Spor Bakanlığınca uygulanan proje ile şehir gezilerinin sürdüğünü söyledi.

Temmuz ayında Batman’dan kardeş il İzmir’e gittiklerini anlatan Çiftçi, şimdi de Batman’da İzmirli öğrenciler ile ailelerini ağırladıklarını söyledi.

Yorumlar kapalı.Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!