Jandarma’dan uyarı: Batman’da 24 kişi boğularak hayatını kaybetti

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Batman Valiliğinden yapılan açıklamada, İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde son 5 yıl içerisinde 34 suda boğulma olayının yaşandığı, suda boğulma olaylarında ise 24 şahsın hayatını kaybettiği belirtildi.

Valilik, hava sıcaklıklarının artmasıyla beraber serinlemek için girilen sulama kanalı, baraj, çay ve göletlerde suda boğulma gibi üzücü olayların yaşandığını ifade ederek şu açıklamaya yer verdi:

“Hava sıcaklıklarının artmasıyla beraber serinlemek için girilen sulama kanalı, baraj, çay ve göletlerde “Suda Boğulma” gibi üzücü olaylar yaşanmaktadır.

Batman İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde son 5 yıl içerisinde 34 Suda Boğulma Olayı meydana gelmiştir. Suda boğulma olaylarında 24 şahıs hayatını kaybetmiş, 18 şahıs ise sağ olarak kurtulmuştur.

Batman Valiliği tarafından kentteki göl, gölet, baraj, sulama kanalı ve akarsu gibi yerlerde suya girmek yasaklanmıştır.

Meydana gelebilecek suda boğulma vakalarına karşı Batman İl J.K.lığınca gerekli kontroller yapılmakta olup; belirlenen kurallara uymayan vatandaşlara idari yaptırımlar uygulanmaktadır.

Vatandaşlarımızın bu konuda gösterecekleri hassasiyet, boğulma olaylarının önüne geçilmesi açısından önemlidir.”

“YAŞAMAK ELİNİZDE; SU HAYATTIR, CAN ALMASIN!”

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!