Kadın cankurtaranların isyanı: Boğulma numarası yapıyorlar

featured

Antalya’nın dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili’nde görev yapan cankurtaranlar, yaz sezonun açılmasıyla birlikte zorlu mesailerine başladı. Ekipteki 7 kadın cankurtaranın en çok serzenişte bulunduğu olay ise boğulma numarası yapan erkekler.

Her yıl milyonlarca turisti ağırlayan Konyaaltı Sahili’nde görev yapan cankurtaran ekipleri hazırlıklarını ve eğitimlerini tamamlayarak Nisan ayında göreve başladı.

7’si kadın yaklaşık 50 cankurtaran, vatandaşların kıyıda ve denizde can güvenliğini sağlamak için gözlerini bir an olsun denizden ayırmıyor.

Sahilde görev yapan 7 kadın cankurtaran, iyi yüzücülüklerinin yanı sıra teknik donanımlarıyla da göz dolduruyor.

7 kadın cankurtaranın en çok serzenişte bulunduğu olay ise boğulma numarası yapan tatilciler.

Yüzmeyi çok sevdiğini ve geçmişte karşılaştığı boğulma vakalarından çok etkilendiği için cankurtaranlığa başladığını belirten 22 yaşındaki Perihan Uzar, bazı erkeklerin kendilerini görünce boğulma numarası yaptığını anlattı.

Mesleğine arkadaşlarının tavsiyesiyle başladığını belirten 33 yaşındaki Cansu Güzel de boğulma numaralarının yapılmasının hoş olmadığını aktardı.

Konyaaltı Sahili Cankurtaran Müdürü Ahmet Gül ise, boğulma numaraları yapan erkeklere seslendi.

Gül, ‘Böyle şakalar yapmayın. Bir bakarız iki bakarız şakadır, üçüncü yalancı çoban hikayesine döner. Aynı adam aynı şeyi 2 kere yaparsa üçüncüye bakmayız’ ifadelerini kullandı.

 Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!