Kadınlar en çok evli olduğu erkekler tarafından katlediliyor

featured

Filmmor’un “Önlenmeyen Kadın Cinayetleri Haziran 2023” başlıklı çalışmasında, kadınların en çok evli olduğu erkekler tarafından katledildiklerine dikkat çekildi.

Filmmor, “U’sandık” adlı çalışmasıyla “Kadın Cinayetlerini Unutmamak için Dijital Sandık” başlığı altında her ay katledilen kadınların anısına, bilgi metni paylaşıyor. Kadınların kimler tarafından katledildiklerinin belirtildiği çalışmada, “Önlenmeyen Kadın Cinayetleri Haziran 2023” raporuyla Haziran ayında katledilen 25 kadına yer verildi.

’25 KADININ ANISI KADINLARIN İSYANINDA YAŞASIN’

25 kadının erkek şiddeti tarafından katledildiğinin belirtildiği metinde, “Erkeklere ‘hayır’ demiş, kendi hayatları hakkında karar vermiş, şiddetsiz bir yaşam kurmak istemişlerdi. Erkek egemenliği beslendiği, erkek şiddeti engellenmediği için Haziran 2023’te kaybettiğimiz 25 kadının anısı kadınların belleğinde, isyanında yaşasın” denildi.

Yapılan çalışmada 1 kadınının uzaklaştırma kararı aldırdığı erkek, 7 kadının evli olduğu erkek, 1 kadının nişanlı olduğu erkek, 1 kadının babası tarafından, 4 kadının erkek arkadaşı tarafından, 6 kadının boşandığı erkek tarafından katledildiği, 3 kadının da şüpheli bir şekilde yaşamını yitirdiğine yer verildi.

Kaynak: MAUygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!