Karayollarından ‘Asansör isteğine’ skandal cevap geldi!

featured

Batman’ı yasa boğan ve Berfin Belinay Günenç’in hayatını kaybettiği kazayla gündemde geniş yer bulan yaya geçidi, bu kez skandal bir yazışma ile gündem oldu.

Petrol City AVM önündeki yaya geçidine önlem isteyen Mahalle Muhtarı Emrah Sarsılmaz, önlem alınmasıyla ilgili Karayolları Bölge Müdürlüğü’ne dilekçeyle başvuruda bulundu.

Muhtar Sarsılmaz çözüm için iletişime geçileceğini beklerken, Karayolları Bölge Müdürlüğü sunulan dilekçeye skandal bir yazıyla cevap verildi!

Asansörlerin sık sık bakıma ihtiyaç duyduğuna vurgu yapılan cevap yazısında, “Kurumumuz tarafından asansörlerin bakım, onarım ve işletilmesi mümkün olmadığından asansör sistemi kurulamamaktadır” ifadeleri yer alıyor.

Dilekçeye verilen cevap şöyle:

İlgi sayılı yazıya istinaden, kurumumuz sorumluluğunda bulunan 955-10 K.K. Nolu yolun 25+500 km’sinde Petrol City AVM mevkiinde var olan yaya geçidinin kapatılması ve mevcuttaki üst geçide asansör yapılması talep edilmektedir.

Yaya üst geçitlerinde yer alan asansör ve yürüyen merdiven sistemleri; yapısal özellikleri nedeniyle kullanım esnasında sık sık arızalanmakta ve çeşitli kişilerce de zarar verilmektedir. Asansörü kullanacakların (engelli, yaşlı, hamile, bebek arabası kullanan yayalar, çocuklar vb.) herhangi bir sıkıntıya düşmemeleri için asansörlerin bakım, onarım ve denetimlerinin sürekli ve hızlı bir şekilde yapılması gerekmektedir.

Bu nedenle asansör sistemlerinin herhangi bir arıza, zarar verilme vb. durumlarına karşı sürekli olarak takip edilmesi ve müdahale edilmesi gerekmektedir. Kurumumuz tarafından asansörlerin bakım onarım ve işletilmesi mümkün olmadığından asansör sistemi kurulamamaktadır. Türkiye genelinde yapılan denetim ve gözlemler sonucunda yayalar karşıya geçişlerde hemzemin geçişi tercih ettiği gözlemlenmiştir. Mevcutta bulunan butonlu sinyalize sistemi engelli, hamile, bebek arabası kullanan bebekli annelerin güvenli bir şekilde karşıya geçmeleri amacı ile yapılmıştır.

Ayrıca butonlu sinyalize sistemin yaklaşımlarına sürücülerin uyarılması için gerekli olan tüm trafik işaretlemeleri yapılmıştır. Yayaların ve sürücülerin trafik işaretlerine ve kurallarına riayet etmeleri gerekmektedir.”

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!