Karttan para çeken uygulamalar açıklandı

featured

Güvenlik uyarılarının peş peşe geldiği günümüzde özellikle Android telefonlarda kullanılan 12 uygulama için ‘sızma’ uyarısında bulunan uzmanlar, bu uygulamaların telefon sahiplerinin kredi ve banka kartı bilgilerine erişebilecek şekilde tasarlandığını aktardı.

Telefona yüklediğimiz uygulamalar, birçok kişisel verilerimizi ve banka bilgilerimize de ulaşabilme ihtimaline sahip. Akıllı cihazların güvenliğiyle ilgili çalışmalar yapan uzmanlar da gelişen teknolojiyle birlikte yeni uyarılarda bulunuyor.

Uzmanlar, hangi uygulamaların zarar verdiğini yaptıkları açıklamalarla anlatıyor. Haberimizde, zararlı uygulamalarla ilgili bilgileri bulabileceksiniz.

KİMLİK BİLGİLERİNİZ VE KREDİ KARTI HARCAMALARINIZ TEHLİKEDE OLABİLİR

Android telefonlarda bulunan bazı uygulamaların telefonlara zarar verebileceği daha da kötüsü kişisel bilgilere erişim sağlayan uygulamalardan güvenlik açıkları nedeniyle kişisel bilgilere erişebilmenin mümkün olduğu görülmüştü. Bu nedenle de pek çok uzman konu ile ilgili zaman zaman vatandaşlara uyarılar yapmaya başladı. Benzer durumlar ile karşılaşan vatandaşların kimlik, kredi kartı gibi bilgilerine erişim sağlanamaması için uyarılar yapıldı.

TELEFONUNUZDAN BU UYGULAMALARI SİLMELİSİNİZ

Çıkan yeni uygulamalar ile birlikte ara ara gelen bu tür uyarıların vatandaşları nasıl etkilediği ve de etkileyebileceği de merak edildi. Bu defa da verilen uyarılar reklamlardan oluşmaya başladı. Bolca reklam veren uygulamaların telefonlara hem teknik anlamda zarar verdiğini hem de daha önce de bahsedildiği gibi şifrelerin çalınabileceği ihtimaller arasında yer aldı.

Durum bu şekilde olunca da reklamların kişilerin cihazlarına verdiği zararlar göz önünde bulundurarak Android telefon sahipleri de yapılan bu uyarıları daha fazla dikkate almaya başladı.

Bu uygulamalardan telefonlarında olan vatandaşlar tarafından bu tarz yorumlar gelse de daha önce aynı sorunu yaşayan kişilerin da tecrübeleri ile birlikte uzmanlar tarafından mutlaka silinmesi gereken uygulamaların listesi şu şekilde verildi;

High

Speed Camera

Smart Task Manager

Flashlight+

K-Dictionary

Quick Note

Currency Converter

Joycode

EzDica

Instagram Profile Downloader

Ez Notes

A Calculator(Kore uygulaması)

Konu ile ilgili Android kullanıcılarına bu açıklamalar yapılarak herhangi bir güvenlik sorununun yaşanmaması açısından dikkatli olmaları konusunda uyarı yapıldı.

 

Kaynak:Halk Tv

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!