Kent genelinde hırsızlıktan 9 kişi tutuklanırken, çalıntı mallar sahiplerine verildi

featured

 

Batman’da çeşitli adli vakalara karışan 5 şahıs çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Batman Emniyet Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğünce kentte meydana gelen hırsızlık olayları ile ilgili yapılan çalışmalar neticesinde; çok sayıda şahıs gözaltına alınırken, hırsızlık malları ise sahiplerine teslim edildi.

Gerçekleşen olaylara ilişkin Emniyet kaynaklarından şu açıklama yapıldı:

“23.05.2023 günü Gap Mahallesinde bulunan bir ikamette meydana gelen, 1 adet Cep Telefonu ve 1 Adet Laptop Bilgisayar çalınması olayı ile ilgili görevlilerimizce yapılan geniş kapsamlı kamera görüntüleri araştırması sonucu tespit edilen, (T.Ü.) ve (Ö.Ç.) isimli şahıslar çalınan malzemeler ve 1 Adet Ruhsatsız Tabanca ile birlikte ikametlerinde 03.06.2023 günü yakalanmış olup ele geçirilen malzemeler sahibine teslim edilmiştir. (T.Ü.) ve (Ö.Ç.) isimli şahıslar işlemleri akabinde sevk edildikleri mahkemece TUTUKLANARAK cezaevine teslim edilmişlerdir.

 

03.06.2023 günü Bahçelievler Mahallesinde bulunan bir ikametten Cep Telefonu çalınması olayı ile ilgili yapılan araştırmalar neticesi olaya karıştığı tespit edilen (T.Ü.) isimli şahıs 03.06.2023 günü ikametinde yakalanmış olup ele geçirilen Cep Telefonu sahibine teslim edilmiştir. (T.Ü.) isimli şahıs işlemleri akabinde sevk edildiği mahkemece TUTUKLANARAK cezaevine teslim edilmiştir.

 

01.06.2023 günü Hilal Mahallesinde bulunan bir işyerinden 3 Adet Laptop Bilgisayar ve 1 Adet Elektrogitar çalınması olayı ile ilgili görevlilerimizce yapılan kamera görüntüleri incelemesi neticesi, olaya karıştığı tespit edilen (D.Ö.) ve (P.Ç.) isimli şahıslardan, (D.Ö.) isimli şahıs çalınan bilgisayarları satmaya çalıştığı esnada 03.06.2023 günü görevlilerimizce 2 Adet Laptop Bilgisayarla birlikte yakalanmış, devam eden araştırmalarda diğer şüpheli (P.Ç.) isimli şahıs 04.06.2023 günü yakalanmıştır. Ele geçirilen bilgisayarlar sahibine teslim edilerek, işlemleri akabinde Mahkemeye sevk edilen (D.Ö.) ve (P.Ç.) isimli şahıslardan (P.Ç.) isimli şahıs adli kontrol şartıyla serbest bırakılmış, (D.Ö.) isimli şahıs ise TUTUKLANARAK cezaevine teslim edilmiştir.

 

04.06.2023 günü Bahçelievler Mahallesinde bulunan bir ikametten cep telefonu çalınması olayı ile ilgili görevlilerimizce yapılan araştırmalarda, (S.A.) isimli şahıs çalınan malzemelerle birlikte suçüstü yakalanmış, ele geçirilen malzemeler sahibine teslim edilmiştir. (S.A.) isimli şahıs işlemleri akabinde sevk edildiği mahkemece TUTUKLANARAK cezaevine teslim edilmiştir.

 

08.06.2023 günü Hürriyet Mahallesinde park halinde bulunan otodan bayan çantası ve kredi kartlarının çalınması olayı ile ilgili görevlilerimizce yapılan geniş kapsamlı çalışmalarda olayı gerçekleştirdiği tespit edilen (Y.O.) isimli şahıs aynı gün malzemelerle birlikte suçüstü yakalanmış, malzemeler sahibine teslim edilmiştir. (Y.O.) isimli şahıs işlemleri akabinde adli mercilere sevk edilmiştir.

 

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!