KESK, bölge mitingine hazırlanıyor

featured

KESK ve bağlı iş kollarının merkez yürütme kurulu üyeleri 2 Aralık Diyarbakır Bölge Mitingi nedeni ile Batman’da basın mensupları ile bir araya geldi.

KESK Batman Şubeler Platformu temsilcileri ve KESK Genel Merkezi yöneticileri ile bileşeni sendikaların temsilcileri ile basınla bir araya geldi. Yapılan açıklamasında KESK’in 2024 bütçesi ile ilgili genel değerlendirme yapan yöneticiler, bununla ilgili tüm halkı 2 Aralık’ta Diyarbakır’da yapılacak merkezi mitinge davet ettiler.
Gerçekleşen basın açıklamasına KESK MYK üyesi Varol Öztorun, Egitim-Sen Genel Başkanı Prof. Necla Kurul, BES MYK’sı Aziz Özkan, ESM MYK’sı Sefer Tuğrul, TÜMBEL-SEN MYK’sı Osman Şeheri ve Siirt şubesi, TARIM ORKAM-SEN MYK’sı Ayşe Tuşi ve Nasır Demirkıran, HABER-SEN MYK’sı İzzettin Ekin katılım sağladı.

KESK MYK üyesi Varol Öztorun, ” Emeği ile geçinen kesimler olarak, halk olarak her geçen gün daha fazla yoksullaşıyoruz. Daha fazla güvencesiz hale getiriliyoruz. Ülkeyi yönetenler ise yıllardır anlattıkları masallara yenilerini eklemeye devam ediyor. Yıllarca “2023’te kişi başına milli gelir 25 bin dolar olacak, işsizlik %5’e, enflasyon tek haneli rakamlara inecek. Türkiye dünyada ilk 10 ekonomi arasına girecek” masalını pazarladılar.Takvimler bugün 28 Kasım 2023’ü gösteriyor. Tablo ortada.
İşsizlerin sayısı 9 milyona ulaştı. Her 5 gençten biri, her 3 kadından biri işsiz. Ülkeyi OECD ülkeleri içinde resmi enflasyonu en yüksek ülke durumuna getirdiler. Tüm dünyada gıda enflasyonu düşerken bizde artmaya devam ediyor. OECD ortalaması yüzde 8 iken biz %72 ile bunun tam 9 katı gıda enflasyonu yaşıyoruz” dedi

KESK MYK üyesi Varol Öztorun, “2 Aralık Cumartesi günü İstanbul ve Diyarbakır’da gerçekleştireceğimiz mitinglerle emeğimize, ekmeğimize, geleceğimize, bütçe hakkımıza sahip çıkmaya devam edeceğiz. Yıllardır yoksulluk, işsizlik ve yağma düzeninin çarkları arasında öğütülen herkesi halktan, emekten yana bir bütçe için omuz omuza vermeye, mücadeleyi birlikte büyütmeye çağırıyoruz.” dedi

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!