Kılıçdaroğlu’nun ‘Kürt Açılımı’ seçimler bitene kadarmış! CHP’de Kürt danışmanlar gitti milliyetçiler geldi

featured

 

Danışmanları, Nuşirevan Elçi, Cevdet Nasıranlı ile yollarını ayıran CHP Lideri Kılıçdaroğlu, eski Zafer Partili Gökşen Anıl Ulukuş’u danışman olarak atadı. Görevden aldığı Nasıranlı, “Marjinal sağın CHP’ye büyük bir katkı sunacağını sanmıyorum” dedi.

14 Mayıs seçimlerinden yenilgi ile çıkan CHP’de değişim rüzgarı sürüyor. Seçimden sonra danışmanları Şırnak Baro Başkanı Nuşirevan Elçi, Diyarbakırlı Avukat Cevdet Nasıranlı ile yollarını ayıran CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, bir dönem Ayyıldız Hareketi’nin başkanlığını yapan, eski Zafer Partili Gökşen Anıl Ulukuş’u danışman olarak atadı.

SOSYAL MEDYADAN DUYURDU

Ulukuş sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun takdir ve tensipleriyle, CHP genel başkan danışmanlığı görevine atanmış bulunuyorum” dedi.

AYYILDIZ HAREKETİNİN BAŞKANI

Ulukuş, bir dönem Zafer Partisi Lideri Ümit Özdağ ile çalışan bir isim. Ulukuş, Zafer Partisi kurulmadan önce Ayyıldız isimli hareketin başkanlığını yürüttü. 2021’e kadar hareketin başkanlığını yapan Ulukuş, Kılıçdaroğlu’nun ülkücülerle yaptığı görüşmelerde konuşmalar yapmıştı.

‘BÖLGEDEKİ BAŞARI DEĞERLENDİRİLECEK’

Amida Haber’de yer alan habere göre, Kılıçdaroğlu’nun görevden alınan Diyarbakırlı Danışmanı Cevdet Nasıranlı, seçim döneminde ciddi bir oy patlaması yaşandığını belirterek, “Görevden almanın bize yönelik bir hamle olduğunu düşünmüyoruz. Bizler seçim döneminde geldik ve başarı elde ettik. Bölgeyi temsil edecek iki kişi vardık. Şuan bizimle ilgili temas kurulmadı. Genel Başkanın bölgedeki başarıyı değerlendireceğini düşünüyorum. Bu kapsamda bölge ile ilgili yeni bir çalışma yapacak. Çünkü seçimlerde bölge başarı elde etti. Bölgeyi es geçmeyeceğini düşünüyorum. Bölgenin böyle bir beklentisi var” dedi.

CHP’nin sosyal demokrat kimliği

Yeni atamalar yapılırken CHP’nin sosyal demokrat kimliğinden vazgeçmemesi gerektiğini belirten Nasıranlı şunları söyledi: “CHP Türkiye’nin bütün mozaiğini kendi içinde barındırmaya çalışan bir parti. Bu atamalar yapılırken CHP’nin sosyal demokrat kimliğinden vaz geçmemesi lazım. Bazı isimler genel başkanın değerlendirmesi ile atanıyor. Kucaklayıcı bir yaklaşım gösteren kesimleri yanına alırsa daha iyi olur. Marjinal sağın CHP’ye büyük bir katkı sunacağını sanmıyorum. Helalleşme çıkışı ile bölgede karşılık buldu. Sol seçmen ile birlikte muhafazakar seçmeninde CHP’ye ilgi ve desteğinin olduğunu gördük. Bunların göz ardı edilmemesi lazım.”

 

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!