Kırtasiye ürünleri talebi arttı ama veliler yüksek fiyatlardan şikayetçi

featured

Okulların açılmasına kısa bir süre kala, kırtasiye ürünleri talebi arttı ama veliler yüksek fiyatlar ve zamlardan şikayetçi.

Bir öğrencinin ortalama gereksinimleri 500 ile bin lira arasında tutarken bu yıl bu rakam 2 bin 500 liraya kadar yükseldi. Fiyatlardaki artış sebebiyle ikinci el kırtasiye ürünleri piyasasının oluşmasına yol açtı. Artık web üstünden, ev ve araç gibi, okul malzemeleri de satılıyor.

Okulların açılmasına kısa bir süre kala, kırtasiye malzemelerinin yüksek tutarları sebebiyle dükkanlarda talep azaldı. Böylelikle, internette 2. el kırtasiye ürünleri piyasası oluştu.

Geçen yıl kırtasiye alışverişinin merkezi Eminönü’nde bir öğrencinin ortalama gereksinimleri 500 ile bin lira arasında tutarken bu yıl bu rakam 2 bin 500 liraya kadar yükseldi. Bütün kırtasiye ürünlerinde yüzde 100’e varan artışların olduğu ifade ediliyor.

Tükenmez kalem, defter, silgi, uçlu kalem web üstünden satılan ürünlerden yalnızca bir kaçı.

FİYATI EN ÇOK ARTAN ÜRÜN ÇANTA

NTV’nin haberine göre, fiyatı en çok artan ürünlerin başlangıcında çantalar geliyor. Geçen yıl 200-250 lira olan çantalar bu yıl 400-500’e kadar çıkabiliyor. Dolayısıyla 2. elde en çok rağbet gören ürünler çantalar.

Bazı kişilerse az kullanılmış kırtasiye malzemelerini kırtasiye dükkanlarını satarak gelir elde etmeye çalışıyor.

Yorumlar kapalı.Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!