Kozluk Belediyesi çalışanları maaşlarını alamadıkları gerekçesi ile greve gitti

featured

Batman’ın Kozluk ilçesinde Belediye çalışanları maaşlarını alamadıkları gerekçesi ile greve gitti. Grev nedeniyle işler durma noktasına geldi.

Kozluk Belediyesi önünde bir araya gelen memur ve işçiler aylardır maaşlarını alamadıkları gerekçesi ile greve gittiklerini duyurdu. Belediye binası önünde bir araya gelen ve süresi olarak greve gittiklerini açıklayan işçiler adına açıklamayı Belediye İş Siirt Şube Başkanı Halit Akınay yaptı. Grev nedeniyle çalışmalar neredeyse durma noktasına geldi.

 

Hükümetin belediyelerde yaşanan bu duruma bir el atması gerektiğini belirten Akınay, “Burada 170’e yakın çalışan bugün greve gitmiş durumda. 53 aydan beri maaşları içeride bekleyen çalışanlar var. Çoğu maaşının çok küçük bir kısmını alabiliyor. Çalışanlar haklarını alabilmek için bugün süresiz olarak greve gittiklerini açıklamıştır.” ifadelerine yer verdi.

Belediye Başkanı Ayhan Eren’in ise yurtdışında olduğu ve yapılan greve ilişkin de, Belediye bütçesinin elvermediği için ödemelerin yapılamadığını ifade ettiğini belirten Akınay, iktidarın yereldeki sorunlara çözüm getirmesi gerektiğini belirtti.

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!