• İmsak 00:00
  • Güneş 00:00
  • Öğle 00:00
  • İkindi 00:00
  • Akşam 00:00
  • Yatsı 00:00
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
İMSAKİYE 2024 - Batman

Leyla Zana: Hiçbir kuvvet Batman’ın kafasını karıştıramaz

featured

Kürt siyasetçi Leyla Zana’ın katılımı ile düzenlenen halk buluşması mitinge dönüşürken, alanda yer bulamayanlar balkon ve çatılara çıktı.

Kürt siyasetçi Leyla Zana, Dem Parti’nin seçim çalışmaları için Batman’daydı. Gittiği her yerde büyük bir coşku ve kitlesel karşılanan Zana, kent merkezinde gerçekleştirilen halk buluşmasında bu coşku zirveye çıktı. Dem Parti merkezi seçim lokali önünde gerçekleşen buluşma mitinge dönüştü.

Coşkunun ve sloganların hiç dinmediği buluşmada Zana, “Batman seninle gurur duyuyor” sloganı eşliğinde sahneye çıktı. Batman halkının kirli politikalara karşı duruşunun net olduğunu kaydeden Zana, “Dendi ki ‘Batman’ın kafası karışmış’ hayır diyorum. Hiçbir kuvvet Batman’ın kafasını karıştıramaz. Batman direnişin kenti. Ve her zaman bu rolünün gereğini de yerini getirmiştir.  Buradan sesleniyoruz.  Kim Batman halkının kafasını karıştırmak istiyorsa nafile. Bu halk hiçbir zaman kirli oyunlara aldırış etmedi.  Tekrardan sizin direniş ruhunuzu selamlıyorum”  dedi.

DEM Parti Batman Belediye Eşbaşkan Adayı Gülistan Sönük alanın gençler tarafından doldurulmasının kent halkının geleceği için büyük umut olduğunu söyledi. Seçime sayılı günler kaldığını hatırlatan Sönük, sorumluluk alma çağrısında bulundu. Kent dışında kalan seçmene seslenen Sönük, her oyun önemli olduğu bir süreçten geçtiklerini belirterek, kente gelip oy kullanılması çağrısında da bulundu. Kürt halkı için kirli planlar içinde olanları unutmadıklarını kaydeden Sönük, “90’ların vahşetini yaşayan Kürt halkı bu acıları unutmadı ve unutmayacak” diye belirtti.

Yorumlar kapalı.Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!