Lice’de 14 yaşındaki çocuğa işkencede 5 polis Ağır Ceza’da yargılanacak

featured

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde 14 yaşındaki Y.D.’nin 21 Mart akşamı eve dönerken polisler tarafından işkenceye maruz bırakılmasıyla ilgili başlatılan soruşturmada yeni bir gelişme yaşandı.

DUVAR’da yer alan habere göre, Şüpheli 5 polis hakkında “Kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma” suçu kapsamında hazırlanan iddianamede, “işkence” ve “kasten yaralama” suçlarının yer almaması üzerine Diyarbakır Barosu’ndan yapılan itirazı değerlendiren Lice Asliye Ceza Mahkemesi, 14 yaşındaki çocuğa karşı fiilleri ‘işkence’ suçu kapsamında değerlendirerek görevsizlik kararı verdi.

Lice Asliye Ceza Mahkemesi, sanıkların TCK’nın 94/2-a “Çocuğa, beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiye ya da gebe kadına karşı işkence” ve 149/1-a-c-e-h “Nitelikli yağma” suçlarından yargılanması amacıyla dosyayı Diyarbakır Nöbetçi Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderdi.

Öte yandan Lice Asliye Ceza Mahkemesi, sanık polis memurları H.Ç. ve A.O.’nun adli kontrol kararının devamına, E.Ö., G.B., ve İ.A.’nın ise tutukluluk hallerinin devamına karar verdi.

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!