Lukaşenko: Prigojin’e güvenlik garantisi vermedim

featured

Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko, Rusya’nın Tver kentinde düşen uçakta yaşamını kaybeden Wagner’in kurucusu Yevgeniy Prigojin’in güvenliğinden sorumlu olmadığını söyledi.

Lukaşenko, “Prigojin’e güvenlik garantisi vermedim. Prigojin’in güvenliğinden sorumlu olan kişi ben olmamalıyım. İlk şey bu. İkincisi ise bu hiç tartışılmamalı bile” dedi. “Wagner askerlerinin Belarus’ta kalmasında sakınca yok” diyen Lukaşenko, “Wagner Belarus’ta yaşadı, yaşıyor ve yaşayacak. Grubun merkezi burada kalıyor. Bu gruba ihtiyacımız olduğu sürece bizimle yaşayacak ve çalışacaklar” şeklinde konuştu.

Prigojin ve sağ kolu Dmitriy Utkin ile önceden görüştüğünü ve ikiliye “Beyler, dikkat edin” dediğini söyleyen Luakşenko, Prigojin’in uyarılarına kulak asmadığını belirtti. Kremlin’in Prigojin’i öldürdüğü iddiaları hakkında da konuşan Lukaşenko, ”Putin’i tanıyorum, bir şeyler hesaplıyor ve çok sakin. Putin’in bunu yaptığını, suçlunun Putin olduğunu hayal edemiyorum. Bu çok kaba ve profesyonellikten uzak bir iş.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!