Lüks araçlar bile çıkma lastik tercih ediyor

featured

Her gün yeni zamlarla güne başlanan Türkiye’de iğneden ipliğe her şeyin fiyatı artıyor. Fiyatı geçen yıllara göre birkaç kat artan oto lastiklerinde de araç sahipleri alternatif yollara başvururken, krizin boyutlarına ilişkin ilginç tablo ortaya çıkıyor.

Fiyatı geçen senelere göre en az iki kat artan otomobil lastikleri cep yakıyor. Müşterilerin elden geldiğince araçlarının lastiklerini değiştirmemeye gayret gösterdiğini belirten Oto Lastik satıcısı Veysi Üner, “Lastik fiyatlarında çok büyük fiyat yükselişleri var. Bu da işleri olumsuz etkiliyor. İşler eskiye göre düşmüş. Çok mecburi olmadıkça insanlar lastikleri değiştirmiyor, eski lastiklerle devam ediyor. Bu durum da trafik için ciddi sakıncalara neden oluyor” diyerek yaşanan duruma dikkat çekti.

Lüks araçlar bile çıkma lastik tercih ediyor
Veysi Üner

Yüksek artışlar sonucu ortaya çıkan bir diğer tablo ise hayli ilginç. Lüks model araç sahiplerinin sıfır lastik yerine çıkma lastik taktırdığını belirten Üner, “Lüks araçların lastikleri eskiden de diğer araçlara göre pahalı idi. Şimdi fiyatlar yükselince haliyle onlarda çok yükseldi. Fiyatların çok yüksek olmasından dolayı Porsche, BMW, Audi gibi lüks araçlara bile çıkma lastik takıyor çok sayıda müşteri” diyerek yaşanan ekonomik krizin toplumdaki yansımasına dikkat çekti.

Yorumlar kapalı.Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!