Mahkemeden Şeyh Said’in torununa ilginç ceza: Her gün Türk bayrağı paylaşacak

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Diyarbakır Barosu, Hınıs Sulh Ceza Hakimi’nin bir kişi için verdiği “Türk bayrağı” paylaşımı zorunluluğuna karşı şikayette bulundu.

Erzurum’da ilginç bir soruşturma ve cezai kovuşturma yaşandı. Hınıs Sulh Ceza Hakimi, sosyal medya paylaşımları nedeniyle bir kişi hakkında açılan soruşturmayı sonuçlandırdı. Sorgu hakimliğine sevk edilen kişiye her gün sosyal medya hesabından “Türk bayrağı” paylaşımı zorunluluğu getirdi. Söz konusu kişinin bayrağı her gün sosyal medya hesabından paylaşmamasının tutuklanmasına yol açabileceğini belirten Diyarbakır Barosu, Hınıs Sulh Ceza Hakimi hakkında şikayette bulundu.

Diyarbakır Barosu’ndan yapılan açıklama şöyle:

“Sosyal medya paylaşımları nedeniyle hakkında yürütülen bir soruşturma kapsamında sorgu hakimliğine sevk edilen kişi hakkında; “şüpheli hakkında adli kontrol süresi içerisinde her gün Türk bayrağını sosyal medya hesaplarından paylaşmasına, paylaşmadığı halinde adli kontrol süresi içerisinde ihlal ettiğinden dolayı tutuklama işleminin tekrardan gözden geçirilmesine” şeklinde görev gereklerine ve yasa hükümlerine aykırı karar veren Hınıs Sulh Ceza Hakimi hakkında Hakimler ve Savcılar Kurulu’na Baromuz tarafından şikayet başvurusu yapılmıştır.” (

 

Yorumlar kapalı.

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!