68 Bakan Yardımcısı ataması yapıldı; Maliye Bakanı Şimşek’in A takımı belli oldu

featured

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla 68 bakan yardımcısı ataması yapıldı. Karar resmi gazetede yayımlandı. Eski Diyarbakır Valisi Bakan yardımcısı olarak atandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla bakan yardımcıları ataması yapıldı. Resmi Gazetede yayımlanan karar göre 68 bakan yardımcısının ataması yapıldı.

Maliye Bakanı Şimşek’in A takımı belli oldu

Son günlerde sık sık gündeme gelen Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in yardımcıları ise Abdullah Erdem Cantimur, İsmail İlhan Hatipoğlu, Osman Çelik ve Zekeriya Kaya oldu.

Niyazi Acar ve Ramazan Can Bakan yardımcısı oldu

Hamza Yerlikaya Gençlik ve Spor Bakan Yardımcılığı’na; Akın Gürlek, Hasan Yılmaz, Niyazi Acar ve Ramazan Can Adalet Bakan Yardımcılığı’na atandı.

Batuhan Mumcu Kültür Bakan yardımcısı oldu

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bakan yardımcılıklarına Leman Yenigün, Rıdvan Duran, Sevim Sayim Madak ve Zafer Tarikdaroğlu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcılıklarına Adnan Ertem, Ahmet Aydın, Faruk Özçelik ve Lutfihak Alpkan; Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Yardımcılıklarına Fatma Varank, Hasan Suver, Refik Tuzcuoğlu ve Vedad Gürgen; Kültür ve Turizm Bakan Yardımcılıklarına Batuhan Mumcu, Gökhan Yazgı, Nadir Alparslan ve Serdar Çam getirildi.

Eğitim ve Savunmaya atanan isimler

Milli Eğitim Bakan Yardımcılıklarına Celile Eren Ökten, Kemal Şamlıoğlu, Nazif Yılmaz ve Ömer Faruk Yelkenci; Milli Savunma Bakan Yardımcılıklarına Alparslan Kavaklıoğlu, Bilal Durdalı, Celal Sami Tüfekçi ve Şuay Alpay; Sağlık Bakan Yardımcılıklarına Huzeyfe Yılmaz, Hüseyin Kürşat Kırbıyık, Şuayıp Birinci ve Tolga Tolunay atandı.

Eski Diyarbakır Valisi İçişleri Bakan yardımcısı oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzalı karara göre Bülent Turan, Mehmet Aktaş, Mehmet Sağlam ve geçtiğimiz yıl görevden alınarak merkeze çekilen Münir Karaloğlu İçişleri Bakan Yardımcısı olarak atandı.

Ataması yapılan bakan yardımcıları şunlar:

atama1.jpg

atama-2.jpgUygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!