Mehmet Sincar ve Metin Özdemir vuruldukları yer olan Elma Sokağında anıldı

featured

4 Eylül 1993’te Batman Elma Sokağında katledilen dönemin DEP Mardin milletvekili Mehmet Sincar ve DEP yöneticisi Metin Özdemir katledildikleri yerde anıldı.

MEBYA-DER öncülüğünde gerçekleştirilen anmaya HDP İl Eşbaşkanı Hüseyin Sarik, HDP Batman milletvekilleri Feleknas Uca ve Necdet İpekyüz, dönemin milletvekili olan ve o günün tanıklarından Nizamettin Toğuç, HDP İl ve İlçe yöneticileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Burada konuşan HDP Batman Milletvekili Feleknas Uca “Mehmet Sincar ve Metin Özdemir 29 sene önce burada katledildiler. Değil 29 sene 290 sene geçse de unutmayacağız. Bu davanın kapanmasına izin vermeyeceğiz. Onların hakikatinde ve yol göstericiliğinde mücadelemize devam edeceğiz. Partim ve bugün burada olan tüm yapılarımız adına bir kez daha haykırıyoruz: Şehit Namırın!! Şehitlerimizin anısı önünde saygıyla eğiliyoruz. Onlar yolumuza ışık tutmaya devam ediyorlar. Bizim mücadelemiz de şehitlerimizin yolunda büyüyecektir. Bu da bizim şehitlerimize sözümüz olsun. Katillerden hesap sormayan devlet aklı da şunu iyi bilsin ki Kürt halkı hakikat yolunda şehitlerine sahip çıkacaktır. Bir kez daha yineliyoruz: Şehit Namırın, Şehit Namırın, Şehit Namırın” dedi.

Kitle ellerindeki karanfilleri Mehmet Sincar, Metin Özdemir’in olduğu fotoğrafların üzerine bırakarak sloganlar eşliğinde dağıldı.

Yorumlar kapalı.Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Batman Burada ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!